Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

30.11. 2011 zemřel Zdeněk Miler

30. listopadu 2011 v 20:08
Všichni jsme ho znali. Mnozí z nás na něm odrostli. Legendární a nezapomenutelný Krteček. Celým českem, proto dnes otřásla zpráva o smrti jeho autora Zdeňka Milera, který ač nikdy krtka neviděl dal vzniknout této krásné postavičce, která se stala snad nejoblíbenější postavičkou večerníčků.


Miler zemřel dnes kolem 15:00 v Nové Vsi pod Pleší. Narodil v roce 1921 v Kladně a od malička mířil na dráhu výtvarníka. Po válce začal pracovat v Baťových ateliérech kresleného filmu ve Zlíně. Poté přešel do studia Bratři v triku k Jiřímu Trnkovi. Trojice kudrnatých kluků, kteří jsou symbolem tohoto studia, je rovněž jeho dílem. Plyšová figurka Krtečka se stala symbolem poslední vesmírné mise raketoplánu Endeavour, která propaguje vědu a vesmírný výzkum.
Tak nějak nevím co víc k tomu dodat. Slova jsou v tomto případě zbytečná a nežádoucí. Podívejte se ale spolu se mnou na první díl pohádek o krtečkovi a zavspomínejme na režiséra a výtvarníka Zdeňka Milera, který ve vzteku zakopl o krtinu a dostal nápad napsat pohádky o tomto malém a slepém zvířátku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 L+P<3 L+P<3 | Web | 30. listopadu 2011 v 20:14 | Reagovat

Je to velká škoda,byl užasný spisovatel!

2 kosmikline kosmikline | 30. listopadu 2011 v 20:15 | Reagovat

Jednoznačnej souhlas. Ale na druhou je fakt, že se dožil krásnýho a požehnanýho věku. Ale i tak je to velká ztráta :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama