Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Pavel Kohout-Nápady svaté Kláry

30. listopadu 2011 v 16:53 |  Moje knížky
Tuhle knížku sem četla prakticky nedávno a musim říct, že se mi neuvěřitelně líbila. Příběh je velice dobře a poutavě napsaný a i když se odehrává v dost těžké době našich dějin obsahuje i velice vtipné a absurdní pasáže, které mě dokázaly rozesmát. Nechci tu rozebírat celý příběh, protože tím bych vám nappoběděla až moc a nedocíllila bych tak kýženého efektu, totiž toho aby si jí mohl třeba někdo z vás přečíst. Ale jen v krátkosti a ztručnosti vám zhruba nastíním o co v knize jde a připojím i krátkou ukázku.

Kniha vypráví příběh Kláry Zimové, která žije v městečku S a navštěvuje místí základní školu. Ve třídě nepůsboí moc autoritativním dojmem. Je v ní spíše za tu, která moc do kolektivu dětí nezapadá a je spíše jakousi šedou myškou. To se však brzy změní a Klára se stane významným obyvatelem města S. Všichni k ní vzhlížejí jako ke svaté a obracejí se na ní se svými problémy....
Co přesně tut změnu způsobilo si už budete muset zjistit sami, protože to tvoří jádro celého příběhu. Můžete se však inspirovat krátkou ukázkou:

- Soudruhu! - zajektal Fuchs jedinou větu, kterou byl schopen sestavit vylouhovaným mozkem,
- jsem tajemník městského výboru strany v S. a někdo mi ukradl šaty, mohl bys mi laskavě pomoct…?
Muž byl opravdu horník, ale stal se jím až ve zralém věku, kdy mu vzali velkoobchod s obuví. Tehdy stál mimo zákon a pokorně se podrobil vyšší moci, která ho na oplátku časem přivedla ke špičkově placenému zaměstnání. Teď, když byl opět váženým členem společnosti, dostal divokou chuť říct konečně své mínění jednomu z těch, kdo ho z ní kdysi vyřadili.
- Vyser si voko, zmrzni tu a chcípni, komouši posranej! - odpověděl.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Natálka Natálka | Web | 8. prosince 2011 v 9:06 | Reagovat

Škoda, že tu nemáš víc recenzí... Já jsem včera dočetla knížku s názvem Dewey. Je to příběh o kocourkovi z nihovny, kterého si postupně oblíbil celý -opravdu celý- svět. Na konci knížky jsem brečela, bylo t hodně smutné :( ake jinak naprosto skvělá knížka-doporučuji! :)

2 kosmikline kosmikline | 8. prosince 2011 v 14:08 | Reagovat

Natálko:na dalších recenzích samozřejmě zapracuju. Neboj :D Za typ na knížku dík. Určitě si jí přečtu. Hopdně mi to připomělo film ,,Až přijde kocour" od Jana Wericha.

3 Anna Anna | 30. října 2013 v 19:12 | Reagovat

Moc jsi mi pomohl. Díky! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama