Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Úvodka+zákaz Pipi dlouhý punčochy

24. listopadu 2011 v 12:02 |  Moje knížky
Je smutným faktem a bohužel i pravdou, že v dnešní uchvátané době internetu a všeljakejch vychytávek a možností, si jen nepatrná část obyvatelstva s chutí a bez donucení přečte nějakou dobrou knížku. Povinnou četbu si v pohodě stáhneme ne stránkách čtenářskejch deníků a proč ztrácet čas u nějaký pitomí knížky, když se můžu podívat na film, kterej je podle ní natočenej nebo jít dělat něco smysluplnějšího?
Přitom existuje tolik krásnejch knížek a dokonalejch příběhů.....podotýkám, že čtu hodně a ráda-internetový čtenářský deníky nesnášim!!! A právě proto sem se rozhodla založit tuhle rubriku, ve který bych vám chtěla představit svoje oblíbený knížky a třeba tak dám někomu dobrej typ na to si něco pěknýho přečíst. Přiložím i krátkou ukázku z daný knížky aby případní zájemci o ní věděli do čeho zhruba jdou.
Tak to bylo asi tak na úvod všechno a teď bych se ráda přesunula k druhé polovině tohohle článku...

Nedávno sem se na internetu dočetla, že nějaká pošahaná německá teoložka žádá zákaz Pipi dlouhý punčochy, protože obsahuje rasistický pasáže. Myslíte si, že zrovna nad takovouhle hovadinou přemejšlela chudák Astrid Lingrenová, když tu knížku psala? Asi ne co? Vážně mě to dost rozčílilo zvlášť po aféře se zákazem Kocoura Mikeše. Nikdy sem si nemyslela, že někoho může napadnout něco tak stupidního. Co je proboha na tom, že Pipi měla tatínka, kterej byl černožským králem u Kurekuredutů, proboha? A to, že před ní, po jejím příjezdu na jejich ostrov, padali v úctě tváří do písku, byl jen projev jejich náklonosti k ní. A pak příde nějaká vysokoškolská blbka a začne tenhle báječnej příběh kritizovat. Po tolika letech, po tolika úspěších, který ta knížka měla by se měla zakázat nebo alespoň vyškrtnout tyhle konkrétní pasáže? No to ať se na mě ta pani nezlobí, ale tohle fakt přehnala.
Celý článek si můžete přečíst zde. Pokud si tenhle článek někdo přečte a bude se k tomuto chtít nějak vyjádřit, budu moc ráda, když svoje názory napíše do komentáře.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama