Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

18.12.2011 - Zemřel Václav Havel

18. prosince 2011 v 19:01
Dnes 18. prosince zemřela ikona čského národa, spisovatel, dramatik a exprezident Václav Havel. Zemřel v klidu a pokoji na své chalupě na Hrádečku. Bylo mu 75 let.

Havel se v posledních měsících společenského života víceméně stranil, protože byl zesláblý a obtížně se zotavoval po březnovém zánětu dýchacích cest. Uplynulé týdny odpočíval na chalupě v Hrádečku u Trutnova. Naposledy Havel na veřejnosti vystoupil počátkem týdne při návštěvě tibetského duchovního dalajlámy v Praze.

Lidé v Praze i dalších městech bezprostředně po oznámení o smrti bývalého prezidenta Václava Havla začali zapalovat svíčky a klást květiny na veřejných prostranstvích. V 18 hodin se k uctění Havlovy památky rozezněly zvony po celém Česku. K tomuto pietnímu aktu vyzval pražský arcibiskup Dominik Duka.


Je to velice smutná zpráva pro český národ. I v Táboře se u sochy Jana Žižky zapalují svíce a facebookem letí smutné zprávy a dojemná rozloučení všech lidí, pro které znamenal velmi mnoho. Krásnou řeší se s ním rozloučil i táborský starosta Jiří Fišer jehož celou řeč si můžete přečíst zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama