Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

20.12.2011 - Zemřela Hana Andronikova

21. prosince 2011 v 12:16
Tenhle rok je asi ve znamení špatné hvězdy nebo se nacházíme ve špatné konstalaci s okolními planetami nebo už vážně nevim co se děje. Bohužel ani můj další článek je smutného rázu, ale tuto událost nelze přejít jen tak. Dnes va ranních hodinách zemřela spisovatelka a divadelní herečka Hana Andronikova, která prohrála svůj boj s rakovinou.


Andronikova se na tuzemské literární scéně uvedla románovou prvotinou Zvuk slunečních hodin, za kterou v roce 2001 získala Literární cenu Knižního klubu.
O rok později pak za tento literární debut, jehož děj se odehrává v baťovském Zlíně, odkud sama autorka pochází, pak dokonce získala cenu Magnesia Litera v kategorii Objev roku.
Jejím druhým dílem pak byl cyklus osmi povídek Srdce na udici, který vyšel pod hlavičkou nyní již neexistujícího nakladatelství Petrov. Nejvíce uznání ovšem mladá autorka získala za svůj poslední román Nebe nemá dno, který bych tímto všem vřele doporučila, protože se jedná o krásnou knížku s báječným příběhem - v literární soutěži Magnesia litera 2011 tato kniha získala Cenu čtenářů a byla porotou nominována mezi čtyři nejlepší knihy roku.


V knize Andronikova zpracovala osobní zážitky a zkušenosti z cesty do amazonského pralesa, v němž prožila několik měsíců. V intimní, autobiograficky laděné zpovědi, se hrdinka vyrovnává se dvěma zásadními zlomy v životě - se smrtí otce a s vlastní chorobou.

Zde se můžete podívat na jeden z dílů ciklu ,,Třináctá komnata", který je věnován právě osudům Hany Andronikove. Její smrt je velikou ztrátou pro celý náš kulturní svět a proto uctěme její památku a zapalme svíci za nadějnou spisovatelku, která nás opustila ve věku 44 let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama