Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Josef Klíma-Brutalita

11. prosince 2011 v 10:00 |  Moje knížky
A je tu další upoutávka na další bezvadnou knížku, kterou jsem nedávno dočetla. Obsahuje několik příběhů mladých lidí, kteří se nějakým způsobem odtrhli od stereotipní společnosti a sešli z cesty, kterou jim vytičili jejich rodiče. Nebyla to sice ta zprávná cesta, ale rozhodli se pro ní sami. Všechny popisované příběhy jsou sepsány podle zkutečných příběhů a výobědí což dodává knize na autentičnosti.
Kniha krom příběů daných osob obsahuje i názory psychologů a výpovědi lidí z jejich blízkého okolí. Některé příběhy končí happy endem, jiné ne, ale tak už to v životě chodí.
Podle mého názoru je tato kniha velice dobrá a přínosná nejen pro mnoho mladých lidí, ale pro kantory a rodiče dětí, které mají stejné nebo podobné problémy, které jsou v knize popisovány. Proto bych jí všem vřele doporučila a doufám, že následující ukázka vás dostatečně navnadí.


Z domova mě vyhodili den nato. Teda - jakýpak vyhodili? Žila jsem jen s mámou, a vodešla jsem sama. Dovedu si představit, že je šokink, když se jde dcera učit ruštinu - a vrátí se jako zválená pankačka. Ale když na mě máti začala řvát, a navíc mi jednu ubalila, vzpoměla jsem si na to, co říkal Áčko, a na to, co povídal Féďa, a najednou jsem jasně věděla, co měli na mysli. Jednak je máma učitelka, a ty doma řvou na děti pořád, protože jsou už zvyklí ze školy - a jednak, protože učitelka, to neznamená hlavně učit, jak si lidi myslej. Hlavně schůze, porady, školení, dotazníky, výkazy, příkazy, a když už chce vypadnout vo vánocích nebo vo jarňácích s vlastníma dětma někam na hory, řeknou jí: Stop! Prázdniny jsou jen pro děti, ne pro kantory! A jde uklízet do kabinetu, takže na hory se nedostane ani to dítě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Filip Filip | 4. září 2013 v 19:44 | Reagovat

Chcete si přivydělat z domova? Napište na filip@mediasun.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama