Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Pod maskou

8. prosince 2011 v 7:52
Tak tohle téma se mí vážně moc líbí národe. Opět se tu nachází otázka jak ho pojmout, Pod maskou čeho? Karnevalovou? Nebo pod maskou lži a přetvářky, které je v dnešní době všude víc než dost?
První co mě napdalo při pohledu na název tohohle tématu byl příběh muže uzavřeného do železné masky. Jeho příběh je obestřen mnoha tajemstvími a dodnes se vlastně neví, kdo tajemný muž v železné masce byl. Mnozí se domnívají, že se jednalo o dvojče francouzského krále Ludvíka XIV., ale vedou se i spekulace o tom, že se jednalo o muže z vysoce postavené společenské vrsty, který však neměl s králem nic společného a pouze se něčím znelíbil dvoru a církvy.
To kdo zklutečně byl muž ze železnou maskou se už asi nikdy nedovíme, pokud se ovšem nenajdou nějaká dokumenty, které by mohli tuto záhadu osvětlit a vynést na světlo pravdu. A možná je to tak lepší...aspoň máme o čem přemýšlet a nějaká ta záhada v historii lidstva taky neni k zahození, no ne?

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama