Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Gilles de Reis

5. února 2012 v 18:40
Narodil se 10. listopadu 1404 ve Francii a po smrti svých rodičů byl vychován dědečkem z matčiny strany. V letech 1427 - 1435 působil jako velitel královské armády a během Stoleté války bojoval i po boku Johanky z Arku.
V roce 1434 vojenskou kariéru opustil a díky okultním praktikám, které provozoval, přišel o značnou část svého majetku. Po roce 1432 se stal viníkem řady dětských vražd. Giles zabíjel, mučil a znásilňoval malé chlapce. K těmto činnům ho ,,navedl" alchimista a zaklínač Francesco Prelati. Zabíjení malých chlapců má Gilesovi přinést zpět jeho ztracenou moc a majetek. Chlapce, převážně z chudých rodin, láká do svého hradu, pod záminkou, že je vychová a zaměstná. Poté je však v podzemí hradu věší na hák, opakovaně znásilňuje, provádí na nich okultní praktiky a poté je brutálně zabije. Spolu se svými kumpány pak chlapcům useknou hlavy a porovnávají, která z nich je nějhezčí. Poté těla všech chlapců spálí. Kosti, které se nespálily zakopou na hradní zahradě.
Gilles de Rais byl odsouzen k trestu smrti oběšením a popraven v Nantes dne 26. října 1440. Jeho tělo je pak spáleno na hranici.

Tak to byl první ze značné série nejkrztějších vrahů a psychopatů v lidských dějinách. Příště se můžete těšit na záhadného, nepoznaného a nikdy nepolapeného Jacka Rozparovače.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama