Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Helter Skelter

10. března 2012 v 9:14
Helter Skelter...............jak to přeložit? ,,Hlava Nehlava?" ,,Padni komu padni?" Ustálená prakticky nepřeložitelná fráze. V ní se ukrývá příběh Charlese Mansona (psychopata? nebo člověka, který si přál lepší společnost? lepší život? lepší generaci?). Je to i písnička nazpívaná americkou skupinou známou jako Motley Crue (písničku si můžete pustit kliknutím sem). Ale co si vlastně pod těmito dvěma slovy představit? Jak je vnímat? Jak poslat jejich odkaz dál a šířit jejich hloubku a magičnost, kterou v sobě bez pochyby zkrývají? Vyslechněte si tedy příběh Charlese Mansona posuďte, zda jeho chápání této fráze bylo zprávné či nikoli.......Jen vy máte tu moc říci svůj názor otevřeně a bez zábran. Žijeme ve svobodný zemi tak proč toho nevyužít? Nasírá mě jak nám v jedkom kuse každej tvrdí, jak je důležitý mít svůj názor a říct ho všem na rovinu, ale zároveň nás od toho odrazují nebo odsuzují naše názorty se slovy, že jsme příliž mladí a nezkušení na posouzení určitých situací a uvědomění si jejich zkutečné hloubky. Netrvdím že všechno jednání Charlese Mansona bylo zprávné ani ho nehci nijak soudit za to co udělal. Takovou moc nemám, ale myslím si, že říct svůj názor a připomenou jeho příběh je důležité a pro zprávu tohohle blogu klíčové a zásadní. A co si tom myslíte vy? A jaký význam dáváte slovům ,,HELTER SKELTER"?!

Charles Manson: Většinu svého života strávil ve vězení, nejčastěji za zločiny jako krádeže aut, podvody a padělání kreditních karet. Určitou dobu se živil jako pasák. Na sklonku 60. let se stal hlavou skupiny známé jako "Rodina", která měla posléze na svědomí několik brutálních vražd. Mezi nimi i vraždu Sharon Tate, manželky režiséra Romana Polanskeho. Manson byl v případu známém jako "Tate-La Bianca case" odsouzen k trestu smrti. Ten byl po změně zákonů v Kalifornii změněn na doživotí, ačkoliv mu nebylo prokázáno, že by osobně spáchal vraždu. V květnu roku 2007 mu byla již pojedenácté zamítnuta žádost na podmínečné propuštění. Další šanci má až v roce 2012. Svůj trest si odpykává ve věznici Corcoran v Kalifornii. V populární kultuře se stal po svém uvěznění doslova ikonou a sympolem zla. Manson předpověděl tzv. ,,válku válek" (podle jeeho slov helter skelter), která měla být vyvolána černými obyvateli ameriky, kteří měli postupně vyhladit a zprovodit ze světa dvě třetiny bílích. Tou jednou zbíbajcí třetinou, která toto řádění a vraždění přežije měl být on se svou rodinou, se kterou se chtěl ukrýt daleko v poušti a tím se zachránit a pozvednou zpět bílí národ, který ovládne svět a všechny černochy, kteří helter skelter přežijí.

I když byl Charles Manson považován za psychopata a sektáře bez špetky svědomí, citů a čehokoli lidského, v mnoha věcech měl vlastně pravdu. On sám nikoho nikdy nenavedl k tomu aby za něj vraždil, nebo se přidal do ,,Rodiny". Lidé a hlavně mladí lidé za ním přicházelli dobrovolně a z vlastního přesvědčení o zprávnosti činů, které páchali. Takže je otázkou, zda Charles Manson stál opravdu u zrodu mladých vrahů a ,,pošahanců", kteří vraždili bez soucitu, krvavě a s jasným cílem. Nevytvořila si vlastně sama tehdejší (a bohužel i dnešní) společnost své vrahy sama? Nebyl Charles Manson je poslední kapkou do poháru zloby, který hrozil přetečením už delší dobu? Vždyť i dnes máme mnoho mladých vrahů, zlodějů a kriminálníků. A nejsmutnější na tom všem je, že vrahy se nestávájí už jen puberťáci a jim věkově blízká skupina lidí, ale také desetileté děti, které jsou k těmto činům vlastně postrkovány (i když nevědomky) dnešní společností, dnešními filmy a všeljakými kriminálkami, které se vsílají už od rána v našich televizích.
Vina by proto neměla být svedena jen na jednoho člověka, ale na celou společnost...i ta by měla být souzena spolu s Charlesem Mansonem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama