Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Autorské čtení - Jiří Hájíček

28. května 2012 v 17:59
Je 24. května a do příjemné malé kavárničky AUX Café se hrnou davy chtivých posluchačů a milovníků dobré litaratury. Tentokrát totiž bude číst Jiří Hájíček a to poprvé ze své ové knihy ,,Rybí krev". Jeho čtení bylo doprovázeno hrou na digeridoo.

Čtení bylo velice příjemné, poutavé a krásně se poslouchalo. Po jeho zkončení odpovídal Jiří Hájíček na zvědavé dotazy posluchačů. Kniha přímo v kavárně i k okamžitému zakoupení.

Něco o knize: Románem Rybí krev pokračuje Jiří Hájíček ve své linii venkovských próz (povídkový soubor Dřevěný nůž, romány Zloději zelených koní a Selský baroko) a zavádí nás tentokrát na jihočeský venkov přelomu osmdesátých a devadesátých let dvacátého století.

Lehký násti děje: Po patnácti letech strávených v cizině se Hana v roce 2008 vrací do polozatopené vesničky na břehu Vltavy, kde vyrůstala, chtěla se vdát a být učitelkou ve zdejší jednotřídce. Ale všechno je jinak - na vylidněné návsi stojí sama. Má však odvahu podívat se zpátky, má odhodlání ptát se sama sebe i lidí, kteří pro ni kdysi mnoho znamenali. Člověk po čtyřicítce si chce udělat pořádek sám v sobě, uzavřít konečně staré záležitosti a bolesti, říká Hana, když se po dlouhých letech setkává s otcem, bratrem a kamarádkami z dětství.

V rubrice Book trailery si můžete pustit video, která vás třeba naláká k jejímu přečtení.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama