Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Rozhovor s Jiřím Macounem na Knižním veletrhu

31. května 2012 v 20:44
Jiří Macoun se narodil v roce 1956 v Českých Budějovicích. Zajímá se o historii, vojenství, astronomii a přírodní vědy. Svoje dobrodružné a zábavné knížky, které jsou určeny především dětem a mládeži, píše od roku 1985.

Jak jste se dostal k psaní knížek pro děti, Co Vás k tomu vedlo?
No…k psaní jsem se dostal v podstatě jako slepý k houslím. Vždycky jsem měl potřebu napsat nějakou historickou knížku zábavnou a poučnou formou tak, aby děti zaujala a bavila je. Nakonec se mi tento sen splnil. Ale psát pro děti je náročné, protože děti neoblbnete.

Jaká knížka Vám dala nejvíc práce? Na které Vám opravdu záleželo?
Tak nejvíc mi trvalo napsání třetí dobrodružné knížky povídek ,,Plus minus Max", kterou jsem psal pět let. (Předchozí knížky byly ,, Experiment Max" a ,,Faktor Max")

Jakou knížku jste měl rád jako kluk?
Tak nejvíc se mi líbili Lovci mamutů. Pak také knižky od Julese Verna. Například Tajuplný ostrov.

Máte v nejbližší době v plánu napsat nějakou knížku na jiné téma než je vojenství a zbraně? Třeba něco z astronomie nebo jiných oborů, o které se zajímáte?
Rád bych vydal něco k těmto tématům, ale nakladatelství, které moje knihy vydává, se tohoto plánu zatím nechce ujmout.

Proč?
Protože knížky na téma vojenství a jemu podobné jsou v dnešní době hodně oblíbené a žádané. O astronomii a další témata, o kterých bych mohl psát, takový zájem není.

Pořádáte nějaké přednášky a besedy o svých knížkách i jinde než tady na veletrhu? Ve školách, knihovnách a podobně? Kde Vás mohou čtenáři vidět?
Přednášky a besedy samozřejmě dělám. Hlavně po školách. Všechny informace o tom, kde zrovna beseduji, si může každý dohledat na mých webových stránkách. (http://macoun.info/autor.html)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama