Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Lionel Shriverová - Musíme si promluvit o Kevinovi

22. června 2012 v 21:23 |  Moje knížky
Takže. Jak jsem slíbila, tak činím. Recenze na knížku ,,Musíme si promluvit o Kevinovi je tady. V první řadě musím podotknout, že to neni čtení pro slabší povahy, ale určitě stojí za to si jí přečíst, protože tohle se podle mně může stát úplně každýmu. Na filmovou ukázku ke knížce se můžete podívat zde. Je pravda, že se poměrně těžko shání (jenom na výpůjčku v naší milé knihovně jsem čekala skoro půl roku), ale ta námaha a snaha o to jí najít a počkat si na ní stojí za to. Čeká vás totiž jedinečnej čtenářskej a citovej zážitek. Ale na konci sem měla v břiše pocit jako bychtam měla kamení. Ale to k tomu prožitku patří. Ale teď už k samotnému příběhu.
Celá knížka je psaná formou dopisů, které hlavní hrdinka Eva píše svému manželovi Franklinovi. V nich se mu svěřuje se svým nelehkým úkolem matky poněkud ,,zvláštního" chlapce, který už jako malé dítě nebyl jako ostatní děti. Píše o svých pocitech z odcizení i z pocitu, že svého milovaného muže ztrácí. Z pocitu, že jí o nj okrádá vlastní syn, který měl vše na co pomyslel a kterému vždycky všechno prošlo, protože jeho duchaplný otec mu vše odpouštěl a nedokázal přiznat fakt, že jeho syn je rozmazlenej grázlík. A právě jeden osudný den si toto všechno měl Franklin uvědomit. Ale už bylo příliž pozdě na to, aby svoje chyby napravil. Z jeho syna vyrostli patnáctiletý vrah, který ve škole chladnokrevně a naprosto promyšleně zabil svojí učitelku a několik spolužáků...
Tak to je asi tak ve shrnutí vše o příběhu. Víc psát nebudu. To byste si pak tuhle knížku nepřečetli s takovým prožitkem jako já. Hlavní zápletku sem záměrně vynechala, takže ten, kdo se odhodlá si tohle přečíst bude velice překvapem. Každopádně ač je knížka psána v dopisech, je velice poutavá a apsolutně vás vtáhne do děje a do osudů všech zůčastněných. Dokonce jsem po jejím přečtení měla pocit jestli sama autorka není tou hrdinkou Evou, která vše vypráví. Docela to na mě tak působylo. Ale o autorce se toho moc najít nedá takže můžu zůstat jen u spekulací. Každopádně doufám, že sem vás dostatečně navnadila a že si tuhle knížku vyberete, třeba jako fajn četbu na léto někam k vodě.

POZOR!!! PRO MILOVNÍKY KNIH!!! PŘI KLIKNUTÍ NA ODKAZ V ZÁVORCE SI OTEVŘETE MŮJ VLASTNÍ SEZNAM PRÁZDNINOVÉ LITERATURY!!! TAK SE NECHTE INSPIROVAT A TŘEBA I PŘIPIŠTE CO BUDETE ČÍST VY!!! BUDU RÁDA!!! (KNÍŽKY NA LÉTO)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama