Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Na úvod a první text

28. června 2012 v 16:40
První článek v úplně nové rubrice. Tady budu dávat články, které sem si přečetla na internetu a které mne nějak zaujaly, pobavily nebo se mi zkrátka líbily. Myslím si totiž že o něco co si člověk někde přečte je dobré se podělit s ostatními. Tak snad se vám nová rubrika bude líbit a určitě se nebojte posílat mi na mejla odkazy na něco co se líbilo vám a podělit se tak s ostatními. Všechny vaše zaslané příspěvky sem pochopitelně vložim pod jménem autora, který mi odkaz na článek zaslal. A teď už k prvnímu článku.

Zdroj: NOVINKY.CZ

V Brazílii budou za přečtené knihy snižovat tresty odnětí svobody

Brazilští zákonodárci přišli s poměrně ojedinělým a převratným nápadem, který má přivést vězně k četbě a ke studiu. Vězni budou mít totiž brzy možnost výrazně si četbou zkrátit svůj trest odnětí svobody. Za každou přečtenou knihu jim bude zkrácena doba výkonu trestu o čtyři dny.


Jedni z nejhorších kriminálníků v zemi mohou přečíst ročně až 12 knih o literatuře, filozofii, vědě, a nebo si vybrat klasická díla. Za jejich přečtení jim bude zkrácen trest v každém roce celkem až o 48 dní.
Vězni budou mít na přečtení jedné knihy až čtyři týdny a následně budou muset napsat esej, ve kterém děj knihy popíší. Podle pondělní zprávy budou muset mít jejich eseje určitou úroveň, být rozdělené do odstavců a pokud možno by neměly obsahovat gramatické chyby.
Program "odpuštění četbou" však nebude k dispozici úplně všem vězňům. Porota bude rozhodovat o těch, kteří si takto trest zkrátit nemohou.
"Člověk bude moci opustit vězení více vzdělaný a s obohaceným novým pohledem na svět," uvedl právník z města Sao Paulo Andre Kehdi, který novému projektu darování knih do vězení předsedá.

Co si o tom myslíte vážení čtenáři? Byli byste pro prosazení něčeho podobnýho i u nás? Líbí? Nelíbí? Mě osobně to nepřipadá jako úplně špatnej nápad, ale určitě by se muselo ustanovit, kterejm vězňům se toto umožní a kterejm ne. Jinak by sme to tady mohli rovnou zabalit a pustit je všechny hnedka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama