Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Carrie

4. prosince 2012 v 10:55 | ¨¨ |  Filmy podle předlohy
Film Carrie byl natočen podle stejnojmeného románu Stephena Kinga, jehož tvorbu mám moc ráda. Proto jsem také zvolila jako první film v této zbrusu nové rubrice film, který byl natočen podle jedné z mnoha Kingových knih. Poprvé byla Carrie natočena v roce 1976. Hlavní roly tehdy ztvárnila Sissy Spacek, která se své role odstrkované a ,,uťáplé" Carrie zhostila velice dobře. Carriinu atku, fanatickou křesťanku, hrála Piper Lourie. Podruhé byla Carrie natočena v roce 2002. Hlavní roly zde hrála Angela Bettis její matku ztvárnila Patricia Clarkson. Obě verze filmu jsou velmi dobré a zdařilé, i když ta první se více drží románové předlohy.Každopádně vám doporučuju jak perfektně napsanou knihu tak obě filmové adaptace. Stojí to za to. A teď něco málo k samotnému příběhu.


Carrie vznikla vlastně úplnou náhodou, kdy se Stephen King vsadil se svým kamarádem, že nedokáže napsat knihu, kde by byla hlavní hrdinkou žena, v tomto případě dívka. King se však nenechal odradit a po pár měsících spatřila světlo světa právě Carrie Whitová. Carrie byla také první Kingovou knihou, která se dočkala filového zpracování.

Carrie vypráví příběh sedmnáctileté dívky Carrie, která žije pouze se svou matkou, fanatickou katoličkou. Je tedy vychovávána ve velice přísných podmínkách, které jsou mnohdy přehnané a s vírou mají jen málo společného. Carrie je velmi zamlklá, samotářská a velice podivná dívka. Ve škole je proto terorizována a zesměšňována svými spolužáky, kteří se jí snaží co nejvíce ublížit. Co však nikdo kromě Carrie a její matky neví, je to, že dívka ovládá tzv. telekinezi, tedy schopnost pohybovat předměty pouze silou vůle. Matka jí právě kvůli tomuto považuje za jakéi ďáblovo dítě a tím víc stupňuje svojí fanatičnost Bohem a věří ve spasení jak svojí tak dceřiny duše. Zlom nastává ve chvíli, kdy se všichni chystají na maturitní ples. Carrie samozřejmě jít nesmí, ale i přes výslovný matčit zákaz se na ples vypraví. A nejde na něj sama. Doprovod jí dělá přítel jedné její spolužačky, která ho přesvědčila aby na ples s Carrie šel. Carrie je na vrcholu blaha a ples si zkutečně užívá. Až do doby než se ples dostane do finále, kdy má být zvolen král a krrálovna plesu. Tuto nominaci vyhraje právě Carrie s chlapcem, který ji doprovází. Tato událost je pro všechny velkým překvapením. Nikdo však netuší, že volební lístky byly zfalšovány. Proč? A co se při korunovaci krále a královny stane? Jaký dopad to bude na všechny mít? Na to se už budete muset podívat sami. A nebudete litovat to vám můžu slíbit. Obě verze filmu se dají krásně stáhnout na netu s českým překladem. Já vám sem dám trailer k první verzi Carrie, který je bohužel anglicky, ale to si myslím, že se až tak nevadí. A budu samozřejmě ráda, když mi do komentářů napíšete jestli se vám film líbil, Popřípadě jaká jeho verze to byla. Ráda si přečtu vaše názory a podělíte se tak i s ostatními. Přeju příjemné pokoukání.

Carrie 1976 Trailer

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama