Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Patrick Suskind - Parfém: příběh vraha

6. ledna 2013 v 11:03 |  Moje knížky
Zdarééééc. Vítám Vás vřele u své další recenze tentokrát na knížku, kterou sem dostala od dědy k vánocům. Už před dávnými časy sem viděla film, kterej je podle ní natočenej, ale na knížku jsem narazila až pozdějc, což mne trochu mrzelo, ale tak co no...Hlavně že jí mám doma. Juchej :D No nic a te´d už ke knížce samotné.

Je fatk, že sem věděla co od ní očekávat, protože film mne dost ovlivnil, ale i tak sem byla moc překvapená, protože v knížce je mrak věcí, který ve filmu nebyly a i ten konec je trochu jinačí. Což je super, protože mě to děsně bavilo a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Prostě mě to nutilo číst dál a dál až do konce, takže sem jí měla přečtenou za jeden den.

Na obalu knížky je napsáno, že je to horor což si teda fakt nemyslim. Spíš je to historickej thriller. Aspoň sem tam teda nespozorovala žádný hororový prvky, ale nevim no. Němci to maj asi jinak. Možná sem mohla na začátku napsat, že autor je němec. No takže teď už to víte. :DKnížka je v podstatě o chlapci, který se narodí v Paříži v 18. století a má jistý dar - dokonalý a nadlidský čich. Je schopen poznat lidi, věci, zvířata atd. pozat na kilometry daleko jen podle jejich vůně. Navíc všechny vůně, které kdy ucítí si dokonale zapamatuje a dokáže si je v paměti zpětně vyvolat. Z tohohle daru se ale stane posedlost. A kam ža tahle posedlost může zajít? K dost hrůzným činům. Ale to už si budete muset přečíst sami, protože to už bych spojlerovala a to fakt nechci. :D

Tak doufám, že se Vám moje recenze líbila a patřičně sem Vás na knížku nalákala. Jinak knížka má báječnou filmovou obálku, která je fakt moc povedená.Tahle knížka je taky mojí druhou knihou za tenhle rok, takže se počítá do knižní výzvy. Určitě se brzo můžete těšit ještě na článek o filmu, který přidám někdy příští týden. Tak zatim čau a čtěte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama