Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Prosinec 2012

1. ledna 2013 v 13:44
Šťastný Nový rok Vám všem! Vítám Vás u svého prvního článku v tomto roce a zároveň prvním článku v nové rubrice. Každej měsíc sem dám seznam knih, které jsem si za daný měsíc koupila, dostala nebo vyhrála a ke každé Vám něco málo napíšu. Časem bych ráda točila videa, ale momentálně nemám na co takže zatím to budou jen články a pak se uvidí.

Recenzní výtisky: Jako první je to elektronická knížka ,,Kouř a stíny" z trilogie ,,Kouř" od Tanyiny Huffové. Tuhle knížku už mám skoro dočtenou takže jí dneska asi dočtu a napíšu recenzi, která se tu objeví co nejdřív. Knížka mě docela baví i když je pravda, že sem od ní čekala něco trošku jinýho, ale i tak je to docela pěkná kniha, která mě baví a už se těšim na další dva díly, které by mi měly dorazit už brzy. Za recenzní výtisk moc děkuji nakladatelství Brokilon.

Dalším recenzním výtiskem je další knížka v elektronické podobě Vzkaz v láhvi od Jussiho Adlera - Olsena. Tuhle knížku už mám přečtenou a jen čekám na schválení recenze, kterou tady potom taky zveřejním. Knížka se mi hodně líbila a bylo to i dobré seznámení s tímto dánským autorem takže si od něj určitě ještě něco přečtu. Takže moc děkuji nakladatelství Host, že se mnou navázalo spolupráci i za poskytnutí knížky.

Třetím recenzním výtiskem je první díl trilogie Temné vize od L. J. Smith, kterou mi poskytl internetový magazín MFantasy, tímto jim také moc děkuji. Tuhle knížku vydalo nakladatelství Fragment a musim říct, že ač se mi do ní původně moc nechtělo tak mne knížka mile překvapila a přečetla jsem jí za jeden večer. Recenzi na ní už jsem taky odeslala a čekám na její schválení, takže už brzy si jí tady budete moci přečíst.

Poslední knížkou je Profesor touhy od Philipa Rotha, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta a za kterou moc děkuji internetovému obchodu Knihcentrum. Recenze už je blogu takže si jí můžete přečíst. Tady je rovnou odkaz. Knížka se mi četla docela dobře, navíc to byla první kniha, kterou jsem od tohoho autora četla takže se v knihovně podívám po nějakých dalších knížkách.

Tak to by byly moje recenzní výtisky za měsíc prosinec. A tady máte fotky opravdu povedených obálek.


Knížky koupené: V prosinci jsem si taky dost knížek koupila. Nakupovala jsem v knihovně, kde se často dívám na vyřazené knížky, které jsou k prodeji nabízený a dost často tam najdu hodně pěkný kousky, který mi v knihovničce chyběj. Navíc jako pět korun za knížku je fakt směšná cena. :D
Koupila sem si celkem 4 knihy, tou první je sbírka sci-fi a fantasy povídek s názvem Mlok. Je to sbírka z roku 2004 a u nás vychází každý rok. Zatim sem se do ní ještě nezačetla, ale už se na ní brzy chystám a potom sem dám recenzi.

Jako druhou knížku sem ukořistila Hrozny hněvu od Johna Steinbecka, ze který mám fakt velkou radost. Hlavně proto že Steinbeck je můj oblíben autor, ale zatím jsem od něj doma nic neměla, takže sem moc ráda, že sem na tuhle knížku narazila.

Třetí knížkou je Konečně pravda od Idy Myslikovjanový, která pojednává o Poslední večeři od Leonadra da Vinciho. Vevnitř sou moc krásný ilustrace a celá knížka působí hodně zajímavě takže se těšim až se do ní pustim, protože da Vinciho a jeho obrazy mám fakt moc ráda.

A poslední knížkou je Sen čarodějky od Florindy Donnerové. Takhle knížka má úplně úžasnou obálku se kterým sem fakt natčená a i příběh vypadá hodně pěkně. U týhle knížky, ale chybí anotace a nechce se mi jí nikde hledat takže se nechám překvapit a pak Vám o ní napíšu.
To byby knížky koupené a Vy se opět můžete podívat na fotky.

Knížky od Ježíška: I Ježíšek se loni fakt vyznamenal a dones mi mrak novejch a krásnejch knížek, ze kterejch mám fakt obrovskou radost. Tou první je Lovkyně Informací od Taylor Stevensový, kterou jsem si přála už od doby co vyšla takže když sem jí uviděla v balícím papíru tak sem málem štěstím lezla po stropě :D.

Další knížkou je Bratříček Golem od Evy Hudečkové, která má krásně udělanou obálku a uvnitř jsou opravdu povedené ilustrace, které se mi moc líbej. I příběh vypadá hodně podařeně napsanej tak uvidíme jestli se mi bude líbit.

Třetí knížkou jsou Deníky Lenarda da Vinciho. Už sem říkala jak moc ho mám ráda? Ideální výběr knížky, která má krásnou obálku a i uvnitř je božská.

Další kknížkou jsou Ďáblovy kosti od Kathy Reich na kterou se taky moc těším, protože sem u Rodaw na blogu viděla jiný knížky od týhle autorky
a dost mě lákalo si od ní něco přečíst takže sem moc ráda, že sem dostala právě
tuhle knížku. Pude v ní o nějakou satanistickou sektu takže to bude hodně napínavý čtení.

Poslední tři knížky jsem si sice vybírala sama, ale dostala sem je od dědy. Kupovala jsem je na webu nakladateltví Academia, kde měli obovský slevy takže proč toho nevyužít. Jsou to knížky z filmový série takže maj i filmový obálky, který sou opravdu povedený.
První jsou Petrolejové lampy od Jaroslava Havlíčka, druhou je Parfém: příběh vraha a třetí je Člověk bez osudu. Parfém už mám skoro dočtenej takže dneska nebo zítra bude recenze a musim říct, že mě ta knížka děsně baví.Na všechny knížky už se moc těšim a postupně Vám sem budu dávat recenze, takže se máte na co těšti. Doufám, že se Vám tenhle článěk líbil a určitě mi napište co ste od Ježíška dostaly Vy nebo co ste si koupily, vyhrály nebo jinak získaly. Ráda se pokochám.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama