Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze - Tanya Huffová: Kouř a stíny

5. ledna 2013 v 9:42 |  Recenzní knihy
Tak a je tu další na recenze na fantastickou knížku, kterou mi poskytlo nakladatelství Brokilon, za což jim moc moc moc děkuji. Doufám, že se Vám recenze bude líbit, a že si knížku přečtete, protože to fakt stojí za to. :D Knížka se mi hodně líbila takže i recenze je pozitivní. Už se moc těšim na další díly, které vyjdou snad brzy. Tahle knížka je zároveň první přečtenou knihou v tomto roce, takže se počítá do knižní výzvy. :D


Autor: Tanya Huffová

Nakladatelství: Brokilon

Poskytlo: Brokilon

Kouř a stíny je další knihou u nás již známé spisovatelky Tanyi Huffové, která je autorkou například fantasy série Krevní pouta. Kniha Kouř a stíny je první díl z její nové série Kouř a čtenář se zde opět setkává s postavou Henryho Fitzroye, upíra a nemanželského syna Jindřicha VIII, se kterým se mohl setkat již v předešlé sérii.

Ve svém dalším fantasy románu nás autorka zavádí do prostředí televizní společnosti CB Production, kde právě probíhá natáčení fantasy seriálu o upířím detektivovi. Natáčení probíhá v celku bez problémů a i sledovanost seriálu není úplně špatná. Pak to, ale začne jít se studiem z kopce. Všechno to začalo stíny, které jakoby si začaly žít svým vlastním životem. Všechno vygraduje v okamžiku, kdy Tony, který ve společnosti pracuje jako asistent produkce, najde tělo hlavní představitelky seriálu.

Potom se jeden ze Stínů zmocní dalšího představitele seriálu Leeho do kterého je Tony zamilovaný. Tony už nemůže činnost Stínů jen tak ignorovat a požádá o pomoc svého bývalého přítele a upíra Henryho a čarodějku Aru. Společně se tak pouštějí do nelítostného boje na život a na smrt nejen s proradnými Stíny, ale i s jejich vládcem Pánem stínů, který se s jejich pomocí snaží ovládnout tento svět.

Kniha je dobře napsaná a ač se v ní objevuje upír a čarodějka, kterých je náš knižní trh téměř zahlcen, je velmi jedinečný a určitě se u něj nebudete nudit. Není to zkrátka nic na způsob Vampýrské akademie, Stmívání a podobných knih a výrazně se od těchto knih odlišuje.

Příběh se odehrává v současném světě ve Vancouveru, takže je čtenářům bližší než kdyby se odehrával ve vymyšleném světě, který by si autorka vytvořila. Děj je velmi napínavý a čtenáře naprosto uchvátí. Není příliš a zbytečně popisný, nenudí a graduje velmi pomalu a postupně, čímž je udržované napětí až do konce.

Do ruky se nám tak dostává jedinečná, originální a fantasticky napsaná kniha. Zápletka je velmi dobře promyšlená. Můžete tak získat pocit, že příběhy všech hrdinů románu prožíváte spolu s nimi a že se něco podobného může stát i nám.

Nikdo přeci nevíme jestli s námi skutečně nežijí upíři, čarodějky a jestli na nás zrovna nějaký Pán stínů neplánuje invazi na náš svět. Knihu bych doporučila všem milovníkům napětí, fantasy a tajemné literatury, kteří toto dílo určitě ocení.

Tanya Huffová je britská autorka fantasy knih. Proslavila se hlavně sérií Blood books
o Vicki Nelsonové, která se dočkala televizní adaptace pod názvem Krevní pouta. Nyní přichází s novou sérií a novými bezvadnými knihami, které dostanou snad každého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama