Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

John Verdon - Zavři oči

23. února 2013 v 16:38
Tuhle knížku už mám přečtenou poměrně dlouho, ale nějak sem se nemohla k tomu něco Vám o ní napsat. Takže až teď, ale přece. Slyšelo sem o ní na několika knižních blozích a anotace vypadal taky hodně dobře a jelikož jsem od tohohle autora zatím nic jiného nečetla )ale určitě si něco dalšího přečtu) docela mě ta knížka lákala. A naprosto předčila mé očekávání.

V první chvíli, když sem se hned na prvních stránkách dozvěděla, že vrahem byl zahradník (a to sem se docela dost smála) sem si nebyla jistá jestli knížku dočtu, ale když už sem jí rozečetla tak by nebylo vůči ní fér jí odložit takže sem postupovala dál a byla mile překvapená celou zápletkou, která nebyla tak jasná, jak se na první pohled zdálo. Ba naopak. Čím víc sem do knížky nořila, tím víc mne děj pohlcoval a tím víc to bylo zamotanější a napínavější. Ukázalo se, že zahradník vůbec nebyl zahradník a že vrahů a obětí je víc než by si člověk myslel. A že oběť, mladá nevěsta zabitá na vlastní svadbě, nebyla tak úplně nevinnou obětí jak se zprvu zdálo.

John Verdon nás v knize zavede do prostředí bohatých rodin, které ukrývají svá tejemství luboko uvnitř sebe a nahlédneme i do zákulisí prestižní dívčí školy, která není jen klasickou střední školou jako všechny ostatní. Tahle je naprosto výjimečná a specifická a žádná ze studentek netuší jak velké nebezpečí jim za zdmi školy hrozí. Zajímá Vás, kdo je vrah? Máte rádi napětí, dobrodružství a zapeklitosti nejrůznějších zločinů? Pak je tahle knížka přesně pro Vás.

Určitě si knížku budu muset pořídit do svojí knihovničky, protože tam něco takového nesmí chybět. Byla jsem z ní natčená a sem moc ráda, že jsem jí tenkrát neodložila. John Verdon tímto dílem stvořil něco výjimečného a strhujícího takovým způsobem, s jakým jsem se u detektivek ještě nesetkala. Vřele všem doporučuju. :D

Knížka se automaticky počítá do Knižní výzvy (jako všechny knížky, které tento rok přečtu).
Určitě mi napište jestli jste tuto knížku četli a jak se vám líbila nebo mi doporučte na jakou knihu se od Verdona vrhnout teď. :D Budu moc ráda za všechny komentáře, které mi napíšete. Zatim ahoj a já zase brzo něco napíšu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama