Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Lauren Oliver - Delirium

16. února 2013 v 10:06 |  Moje knížky
Takže ahoj, já bych vás ráda přivítala u své další přečtené kníž, kterou je pro tentokrát Delirium. O téhle knize se v poslední době hodně mluvilo a objevila se na spoustě knižních blozích a tak sem si řikala, že by nebylo špatný si jí taky přečíst.

Musim přiznat, že ač nemám moc ráda knížky o lásce a na nějakou romantiku si moc nepotrpim, takhle knížka se mi hodně líbila a mile mne překvapila. Přečetla sem jí asi za tejden a byla sem dost napnutá jak to dopadne. :D Ale to já sem u každý knížky. Byl to docela originální příběh pro náctileté, který je určený spíš pro holky než pro kluky, ale kdo ví? Třeba by se líbila i nějakému tomu klukovskému čtenáři a milovníkovi knih.Knížka je dobrým dystopickým románem pojednávájícím o našem světě, ale bez lásky. Ta je považována za nemoc a mladí lidé, kteří dosáhnou určitého věku se musí podrobit léčbě, která je navždy zbaví schopnosti milovat. Hlavní hrdinka Lena si už pomalu odpočítává dny, dy i on bude moci podstoupit léčbu a nebude tak muset chodit po ulici ve strachu, že se někde nakazí láskou k jinému člověku.
Dříve než však léčbu podstoupí se snabe něco co navždy změní její život, myšlení i způsob uvažování. Zamiluje se do pohledného mládence Alexe, který jí ukáže, že svět bez lásky není tak krásný a dobrý jak jí to od mala každý vyprávěl...

Knížka se mi moc líbila a určitě bych jí všem vřele doporučila. Nevím jestli se budu pouštět do druhého dílu, protože nějak nemám potřebu číst to dál (první díl mi přišel dost dobře uzavřený) a jak já neám chuť nebo nutkání číst další díly tak se do nich většinou nepouštím. Sice se mi ten příběh líbil, ale ne zas tak moc abych v jeho čtení chtěla pokračovat. Ale určitě is jí přečtěte a napište mi jestli se vám knížka líbila nebo ne, protože všechny vaše názory mne zajímají a moc ráda si je přečtu. Knížka se počítá do knižní výzvy, kam knížky úplně krásně přibívají.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama