Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Ann Cleevesová - Černý krkavec

12. února 2013 v 19:23 |  Recenzní knihy


Autor: Ann Cleevesová

Vydalo: Knižní klub

Poskytlo: Knižní klub


Román Černý krkavec nás zavádí do prostředí Shetland, kde je jednoho zimního mrazivého rána nalezena uškrcená šestnáctiletá Catherine Rossová. Podezření okamžitě padne na místního podivína a samotáře Magnáše, kterému se všichni obyvatelé Shetland obloukem vyhýbají.

Magnus už byl totiž kdysi obviněn ze zmizení malé dívenky Catriony, jejíž tělo se nikdy nenašlo. Tehdy mu však policie nemohla nic dokázat, ale na Shetlandách, kde se zná každý s každým, došli lidé k jednoznačnému závěru. Magnus Catrionu zabil a její tělo někde pohřbil. Kdo jiný by to také měl být, když ne podivín, který v kleci chová černého krkavce? Ale mají skutečně pravdu, nebo se ve svých ukvapených závěrech mýlí?

Detektivní román Ann Cleevesové je velmi originální a od jiných detektivek, které u nás vycházejí, se podstatně liší. A to především tím, že zde nenajdete tolik pasáží o samotném a zdlouhavém vyšetřováních, které by byly plné termínů a popisů policejní a laboratorní práce. Autorka se spíše zaměřila na prozkoumání a odhalení všech dalších událostí, které vražda Catherine vyvolá a na pocity a úsudky samotných obyvatel Shetland, což se mě osobně velmi líbilo.
Závěr bude pro každého, kdo si tuto fantastickou detektivku přečte, velmi překvapivý a odhalí mnohá tajemství, které doposud zůstávala čtenáři skryta. Jak se říká, "vrahem není vždy zahradník" a ani první podezřelí nemusí být nutně vrahem.

Román je velmi dobře a poutavě napsaný a neustále vás překvapuje novými objevy a informacemi, které pomalu vyplouvají na povrch a odhalují nám vztahy, které mezi sebou obyvatelé souostroví mají. Tato skutečnost dodává celému příběhu na autentičnosti a nádherně ho tak podtrhuje.

Kniha Černý krkavec je napínavá a do detailu propracovaná zápletka vám nedovolí knihu odložit. Budete nuceni číst dál a dál dokud se nedopátráte pravdy, která je ukrytá kdesi hluboko pod povrchem a je velmi těžké se k ní propracovat a vynést ji na denní světlo.

Černý krkavec je pátou knihou od britské spisovatelky Ann Cleevesové, která se zaměřuje především na psaní detektivních románů. U nás se proslavila především svojí sérií Vera o svérázné detektivní vyšetřovatelce Veře Stanhopeové.

Knížka se automaticky (jako všechny knížky) počítá do knižní výzvy. :D No řekla bych, že vzhledem k tomu jak rychle tam knížky přibívají si asi zvýším počet knížek :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama