Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Gordon Reece - Myši

5. března 2013 v 20:08
Ahojky, dneska sem nějaká otrávená a ani jednička z děláku to nezachránila, takže se původně nic psát nechtěla, ale proč byste vy, milí čtenáři tohohle blogu měli být ochuzeni o slibovaný článek jenom proto, že já mám den blbec? Takže slíbená recenze na knížku Myši je tu.

Na knížku sem slyšela docela dobrý ohlasy a anotace taky nebyly úplně špatný, ale nějak to nesplnilo moje očekávání. Hlavní hrdinka mi dost lezla na nervy a přišla mi na svůj věk dost hloupá, což v sytuace ve které se se svojí matkou ocitla nebylo úplně ideální. A v celém příběhu celkově mi něco chybělo. Trošku napětí nebo vzrůša nebo tak něco.

Šestnáctiletá Shelley a její matka snášely šikanu už dost dlouho. Když se odstěhují do venkovského domu na samotě, doufají, že jejich problémy skončí. Vedou život plný vzájemného porozumění a domácí pohody. To vše ale naruší lupič, který jednou v noci vnikne do jejich domu. V Shelley se něco zlomí. Všechny jistoty jsou rázem pryč.

Knížka se mi docela líbila, i když bych k ní měla pár připomínek. Jak už sem psala, hlavní hrdinka mě z prominutím srala celou dobu, co sem knížku četla a ani její áma mi nebyla zrovna moc sympatická.Jinak zápletka je docela dobrá, ale mohla být lépe propracovaná a pojatá trošku jinak. Chyblě mi tm nějaká akčnost, napětí a jiskra, kterou sem čekala. Ne že bych se u čtení vyloženě nudila, to ne, ale celou knížku sem čekala na nějaký ořádný vyhrocení celý sytuace, který se tam prostě neobjevilo. A to mě trochu mrzí, protože kdyby to taam všechno bylo, byly by Myš vynikající knihou.

Takže celkovej dojem je spíš slabší průměr. Ale určitě se nenechte odradit od toho si knížku přečíst, protože na ní můžete jinej názor než já.

Určitě mi napište co ste si o knížce mysleli, protože mě zajímaj názory ostatních a moc ráda si je přečtu. Víc tak nějak nemám co bych ke knížce napsala, protože mě vážně moc nezujala a tudíš o ní nemůžu napsat tolik jako ke knížkám, které se mi líbily. Knížka se počítá do knižní výzvy, kam knížky moc pěkně přibívají a já jen doufám, že se mi naskytnou i lepší knížky než byla tahle. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama