Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Karolina Limrová

14. března 2013 v 8:41
Dobré ráno všem. :D Dneska bych tu ráda zveřejnila rozhovor s Karolinou Limrovou autorkou romantických, hororových a humoristických povídek s fantasy tematikou. Je autorkou knih Dvě zrcadla a Dva meče a já jí tímto moc děkuji za poskytnutí rozhovoru.


1. Píšete teď nějakou novou knihu? O čem bude?

Momentálně píšu závěrečnou knihu trilogie o upírech. Bude se jmenovat Dva životy, ale vzhledem k tomu, že ještě není hotová, nedokážu odhadnout, kdy by mohla být v prodeji. Předpokládám ale, že nejspíš až v příštím roce. Koncem letošního roku vyjde nová kniha, která z trilogií nesouvisí. Bude to romantický příběh s malou kriminální zápletkou. Jeho název ještě není schválený, ale jakmile bude, určitě se o tom dočtete na mých webových stránkách nebo Facebooku.

2. Chtěla jste se stát spisovatelkou už od dětství, nebo jste se rozhodla psát knihy až v pozdějších letech?

Když jsem byla ještě na základní a na střední škole, tak chtěl. Tehdy jsem ale psala spíš poezii. Později jsem ale na svůj sen tak trochu zapomněla. Vdala jsem se, chodila do práce, narodily se mi děti. Ke psaní jsem se znovu vrátila až na mateřské.

3. Jaká knížka vám dala nejvíc práce? Na které vám opravdu záleželo?

Nejvíc práce mi asi dala ta první, Dvě zrcadla. Chystala jsem se ji nabídnout nakladatelství a tak jsem měla pocit, že musím stále něco přepisovat a opravovat. Nejvíc mi záleží na knize, která má vyjít letos u nakladatelství Ikar. To je ten romantický příběh, který jsem zmínila už dřív. Když jsem ho psala, prožívala jsem těžké věci a tak jsem v něm nechala velký kus srdce.

4. Jakou knížku jste měla ráda jako malý?

Přečetla jsem mraky knih a názvy většiny z nich si dnes už nepamatuji. Rozhodně jsem ale měla například období čtení románů Karla Maye a Eduarda Štorcha. Ty mi asi utkvěly nejvíc.

5. Snad každý měl v dětství nějakého toho nejoblíbenějšího knižního hrdinu, který ho mohl i nějakým způsobem ovlivnit a ve kterém se viděl. U mne to byla Gabra z knížky Gabra a Málinka. :D Jaký byl ten váš?

Milovala jsem Kopčema ze Štorchových Lovců mamutů a jedno celé léto odmítala chodit spát, abych mohla hlídat oheň. :D Když jsem byla o něco starší, milovala jsem ságu o partě dětí od Artura Ransomeho. Patřili do ní knihy Trosečníci z Vlaštovky, Piktové a mučedníci a další. Vždycky jsem se hodně ztotožňovala s hrdiny, kteří se bezhlavě vrhali do nějakých dobrodružství.

6. Plánujete někdy napsat knížku, která by se žánrově lišila od těch, které jste dodnes napsala?

Mám rozepsaný jeden science fiction příběh, a druhý z tohoto žánru už nějakou dobu nosím v hlavě. Zatím je na ně ale ještě brzy. Doufám ale, že to ve mně dříve nebo později uzraje, a podaří se to.

7. Jakou knížku zrovna čtete a která z knížek vás v loňském roce nejvíce bavila?

Přiznám se, že k "papírovým" knihám jsem se v posledních letech moc nedostala. Miluji a užívám si svět fanfiction a nejspíš mi to ještě nějakou dobu vydrží. Mám ale několik oblíbených autorů, ke kterým se ráda vracím. Jsou to například Tolkien, Pratchet, Queenová a v poslední době i Rowlingová

8. Kupujete si v dnešní době, kdy jsou knížky poměrně drahé, nové knihy, které se vám líbí, nebo si je raději půjčujete třeba v knihovně?
Dřív jsme s manželem nakupovali neuvěřitelné množství knih, ale se stoupající cenou se to samozřejmě změnilo. Teď už si koupím vyloženě jen něco, o čem vím, že to budu číst opakovaně, knihy, ke kterým mám vřelý vztah.

9. Jakou knižní postavou byste chtěla být, kdybyste měla tu možnost si vybrat?

Tak to je hodně těžké. :) Myslím, že nad knihami tímhle způsobem nepřemýšlím. Většinou si připadám spíš jako divák, než jako někdo, kdo je přímo v příběhu. Dobře napsaný příběh v člověku vyvolá pocit, že se s postavami velmi dobře zná, jako by to byli jeho přátelé. Potom je také těžké se s nimi loučit. Proto asi tolik miluji fanfaction, tam se loučit nemusíte. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama