Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Petra Braunová - Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L.

28. března 2013 v 9:51 |  Moje knížky
Ahojky a krásné prázdniny všem. Dneska bych Vám ráda představila jednu dětskou knížku, kterou jsem četla v rámci poznávání knihovního fondu v knihovně, kde sem na praxi. Měla sem jí přečtenou asi za dvě hodiny, protože má jenom 100 stránek a navíc se strašně dobře četla.

Třeťák Filip sedí za domem opřený o zeď a má strach. Právě si uvědomil, že je zločinec! Stal se jím dnes, a nikdo tomu snad ani neuvěří. Copak tenhle bezvadný a hodný, i když trochu divoký kluk by mohl něco takového spáchat? Ani on sám nevěří tomu, co se stalo. A přece! Jak jenom všechno dopadne? Zůstane Filip už navždy zločincem?
Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L. je výbornou knížkou pro malý kluky. Navíc je psaná strašně zvláštní formou - celý děj je rozdělený přesně na jednotlivé hodiny a minuty jednoho jediné dne od půlnoci do půlnoci. Odstavce jsou navíc koncipované obráceně což je první věc, která vás na knížce zaujme (nejedná se o klasický odstavec - každý odstavec začíná bez klasického odskoku od okraje stránky a odskočen je zbytek textu).

Knížka je moc dobře napsaná a ideální pro děti, nejen kterým je určena, ale i jejich rodičům, kteří při jejím čtení docela dobře proniknou do dětské mysli a poznají uvažování dítěte v opravdu kritické situaci. A to se mi na knížce strašně moc líbilo a sem moc ráda, že sem si jí přečetla. Určitě jí všem vřele doporučuju, protože je moc fajn čtení. Knížka se pochopitelně počítá do knižní výzvy, kam knížky závratnou rychlostí přibívají. Při kliknutí na odkaz se můžete podívat, co všechno už sem přečetla a prokliknout se i další napsané recenze. :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama