Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Paulus Hochgatterer - Sladkost života

25. března 2013 v 17:04 |  Recenzní knihy

Autor: Paulus Hochgatterer

Vydalo: Host

Poskytlo: Host

Vítám Vás vřele u své další recenze na fantastickou knížku, kterou mi poskytlo nakladatelství Host. Jedná se o jednu z mnoha vynikajících detektivních románů, které toto nakladatelství vydává a já jsem moc ráda, že sem si tuhle knížku mohla přečíst. A pochopitelně se počítá do knižní výzvy. :D

Tento detektivní román má tu správnou detektivní zápletku, kterou jistě všichni milovnící detektivek náležitě ocení. Paulus Hogatterer do ní navíc zakomponoval svoje zkušenosti z dětské psychiatrie což celému ději dodává na tajemnosti, zapeklitosti a dokonale ho podtrhuje.

Malá holčička sedí v místnosti se svým dědečkem a hrají ,,Člověče nezlob se". Je zime, těsně před Vánoci. Na hrací kostce padne dědečkovi čtyřka. Náhle někdo zaklepe na dveře a dědeček malé dívenky s ním odchází ven do noci. ,,Čtyři, a mám tě." prohlásí stařec. To jsou poslední slova, které své vnučce a vůbec komukoli živému řekl. Další den je totiž nalezen mrtev. Někdo mu přejel hlavu z které byla jen krvavá kaše. Jeho vnučka od té doby neřekne ani slovo a v dlani svírá dvě figurky z ,,Člověče nezlob se".

Případu vraždy se ujímá kriminální komisař Ludwig Kovacs a mladá dívenka putuje do rukou psychiatra Raffaela Horna. Podaří se oběma mužům najít bestiálního vraha a vyřešit tak brutální vraždu a zároveň vrátit řeč a sebejistotu maličké dívence, která byla poslední, kdo jejího dědečka viděl naživu?

Celý příběh je pěkne zapeklitý a objevují se zde další případy, které je potřeba vyřešit. Tím se příběh ještě více zamotává a komplikuje. Na povrch vyplouvají nejrůznější hrůzi, které jsou lidíé schopni udělat svým dětem a blízkým. Z každou další zkutečností přichází i nový adept na případného vraha, kterých je ve finále několik a když už si myslíte, že víte, kdo vraždu spáchal vyskytne se něco co Vaší domněnku vyloučí. A závěr? Geniální, famozní, neuvěřitelný a naprosto nepředvídatelný. Vežte mi...budete natolik překvapeni, že tuto zkutečnost budete muset chvíli vztřebat, že se zas do něčeho pustíte.

Sladkost života je již druhou dtektivkou rakouského spisovatele Pauluse Hochgatterera, který pracuje jako psychyatr pro děti a mládež. Tento spisovatel je autorem řady románů a povídek, v nichž často zpracovává téma psychicky narušených jedinců a ztroskotanců.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama