Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Vladimír Korner - Údolí včel

17. dubna 2013 v 8:41 |  Moje knížky
Ahoj hoj ahoj. Dneska vás čekají dvě zbrusu nové recenze. Ta momentální je Údolí včel a odpoledne bude ještě recenze na druhý díl Upírů z Morgenville. :D A možná bude ještě recenze na knížku ,,To", která bude druhým článkem ddo rubriky oo Stephenu Kingovi (ale to ještě uvidíme jak to budu stíhat a jak budu mít chuť. :D A teď už zavítáme do údolí včel.

Já sem teda nejdřív viděla film, než sem četla knížku (ano takže se můžete těšit i na recenzi na film - někdy do budoucna), ale i tak mne knížka mile překvapila a její čtení mě docela bavilo. Je to poměrně útlá knížečka, talže sem jí přečetla asi za hodinu, což bylo docela fajn, ale i tak si myslím, že to mohl být trochu obsáhlejší, protože ten příběh by si to určitě zasloužil.

Děj příběhu nás zavádí na usedlost pána z Vlkova, kde právě probíhá svatební rej.Jeho syn Ondřej, který je zároveň hlavním hrdinou příběhu, se rozhodne svatbu pokazit. To se mu i podaří a je svým otcem "vyhnán" na chladný pruský sever, kde je navěky zaslíben řádu německých rytířů. Zde, zcela osamocen v asketickém životě plném odříkání, hladovění a nesmyslného zabíjení pohanů ve jménu Ježíše Krista.Ondřej musí žít ve svém nitru ve stále konfrontaci mezi životem sedláckého syna a náboženským fanatismem jeho řádu. Jediným přítelem mezi chladnými kameny řádového hradu je mu Armin von der Heide. Po jednom incidentu ale v Ondřeji z Vlkova převáží jeho lidskost a jeho skutečné niterné já, a i pod výhrůžkami věčného zatracení a nemilosrdné popravy z řádu uteče zpátky domů.

Knížka se mi strašně moc líbila, i když to není žádné oddechové čtení jako byla ttřeba Past nebo Divergence. Na můj vkus byla ale příliž úzká a myslím si, že ten děj by si zasloužil víc rozvinout a je myslím dost škoda, že aautor ten děj tak moc uspěchal. avíc je na knize hodně vidět, že je její autor zároveď autorem nejrůznějších scénářů, protože se to jejím ději strašně moc odrazilo a a to mi na knize taky docela vadilo. Sice to bylo pěkný čtení (mě se taky líbí kde co a snažim se na všem najít něcco dobrého), ale úplně to nebyl můj šálek čaje.

Tak to by bylo ke knize asi všechno. Pichipitelně se počítá do knižní výzvy, kam knížky přibývají úplně závratkou rychlostí, takže sem si zvýšila počet ze 70 knih na 90. No uvidíe jestli tohohle cíle do konce roku dosáhnu, ale dost si věřim, takže počítám s tím, že si číslo ještě jednou (možná) zvýším. No a co vy? Co teď čtete pěkného? Pochlubte se, dejte typ ostatním a nebojte se se mnou o svoje zážitky z knížek podělit. Já si všechny komentáře moc ráda přečtu. :D Tak se zatím mějte a odpoledne se můžete těšit na druhou recenzi. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama