Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Miloš Kratochvíl - Modrý Poťouch

28. května 2013 v 12:42 |  Moje knížky
Ahojky. Sem tu s další recenzí na knížku, kterou sem četla v rámci besedy s malejma dětma, kterou sme měli v knihovně, kam chodim na praxi. Je fakt, že je to hodně dětská knížka, ale bylo to super čtení. Měla sem jí přečtenou asi za hodinku a pokud máte mladší sourozence nebo máte vrodině malé dítě tak je tahle knížka ideálním dárkem.


Modrý Poťouch, jak už sám název napovídá, vypráví nejen o poťouchovi Modrém, ale i o ostatních poťouších, kteří zákeřně sedají na lidi a ti se pak stávají ubrečenými, naštvávacími, uráživými, hádavými atd. To podle toho jaký poťouch na vás sedne. Hlavní hrdinkou příběhu je malá Zuzanka, na kterou sedl právě poťouch Modrý, což je jeden z nejhorších druhů. Naštestí jí však pomohl starý profesor Jindáček, kterého mají všichni ve městě za blázna a podivína. Chodí totiž celé dny v podivných brýlích a na každého si svítí baterkou.

Co však obyvatelé města nevědí, je to, že profesor Jindáček díky brýlím a baterce vidí všechny poťouchy co jich jen na světě je a přemýšlí, jak se jich lidé mohou zbavit. Právě stařičký profesor zavede Zuzanku do podivného poťoušího světa a začne ji učit jednotlivé druhy a jejich zástupce. Když hned několik poťouchů najednou usedne na Zuzančinu kamarádku Jitku, začnou oba přemýšlet jak se proti poťouchům bránit.

Podaří se jim Jitku vysvobodit se spárů Záviďky, Paráďule a Uřáže? A co se stane s Modrým Poťouchem, kterého se sice Zuzanka zbavila, ale který se rozhodl poštvat na sebe všechny obyvatele městečka? To se dozvíte v případě, že si Modrého Poťoucha přečtete. Fakt to stojí za to a ačkoli sem už na tyhle věci vééééééééélká moc pěkně se mi to četlo, bavilo mě to a i sem se dost nasmála. A navíc...kdo z nás doopravdy ví, jestli mezi námi takový poťouchové nelítají, že jo? :D Knížka se počítá do knižní výzvy, což je sice trochu úlet, ale mě to zas až tak nevadí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama