Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Temná věž 2 - Tři vyvolení

1. května 2013 v 16:57 |  Stephen King

POZOR!!! KDO NEČETL PRVNÍ DÍL AŤ NEPOKRAČUJE DÁL!!! MOHL BY SE DOZVĚDĚT NĚCO CO NECHCE!!!


Tři vyvolení jsou druhou knihou ze série Temná věž, kterou považuju za jednu z nejlepších sérií jaké sem kdy četla. Vypráví pustování pistolníka Rolanda, který se musí dostat k Temné věži. Zatím neví, co ho tam čeká, nebo důvod, proč k ní musí jít. Ví jen, že na tom jak se svého úkolu zhostí závisí celá budoucnost a v podstatě i přítomnost Středosvěta - světa, kde Roland žije a který se s tím naším spojen víc, než si myslí jak sám Roland, tak i čtenář, který se do této série pustí.

V pistolníkovi jsme Rolanda opustily na břehu moře o necelých sedm hodin později, kdy zkončil první díl. Po probuzení se Roland setkává s děsivými a velice nebezpečnými Humroidy, kteří ho vážně zraní. Rolandovým tělem teď prodí jejich jed a infekce velmi rychle postupuje. Pistolník moc dobře ví, že musí sehnat protijed, a to brzy. Ve spánku, kdy je sužován návaly horečky nebo zimnice se Rolandovi zjevují zvláštní slova ,,Tři. To je číslo tvého osudu. První má tmavé vlasy. Stojí na pokraji loupeže a vraždy. Nakazil ho démon. Ten démon se jmenuje HEROIN."

V předchozím díle, kdy jsou Rolanovi vyloženy karty se dozvídáme, že k tomu, aby pistolník k Temné věži dospěl, musí získat tři obyvatele našeho světa - Tři vyvolené - muže jménem Vezeň, ženu nazvanou Paní stínů a tmavou postavu, která je prostě Smrt ("ale ne pro tebe, pistolníku,"). Ale jak je má najít?

Celý druhý díl, je o Rolandově hledání těchto tří osob, kdy pistolník putuje podél pobřeží Západního moře. Na své cestě bojuje ze zrádnou otravou, kterou mu způsobily Humroidi. Jeho jedinou záchranou jsou Tři vyvolení. Na své cestě Roland nachází tři dveře, které vedou na našeho světa - konkrétně do New Yorku - a do tří různých kdy.

Tři vyvolení byly stejně famozní jako Pistolník. King nádherně navázal na předchozí příběh a neuvěřitelným způsobem ho rozvinul do takových rozměrů, že nad tím zůstává rozum stát. Nechybí tu napětí, dobrodružství, neočekávané zvraty a hlavně přibudou další postavy a s nimi i další neuvěřitelné příběhy, keré jsou pro celou sérii dost klíčové.

Cesta za Temnou věží pokračuje a Roland už na ní není sám. Ale i přesto, že doufám, že teď už jeho ceta bude snazší a bezpečnější, netuší jak velké nebezpečí na něj čeká a co všechno bude muset jěště podstoupit. Ale s přáteli jde vždycky všechlo líp. Čtenáři tak nezbívá nic jiného než doufat, že vše dobře dopadne a Roland dojde ke svému cíli spolu se všemi vyvolenými bez úhony a v pořádku.

Hlavního hrdinu (Rolanda) si prostě zamilujete už v prvním díle a i když vám jeho chování může lést místy na nervy nebo nepochopíte některá jeho rozhodnutí, veřte mi, že má ke všemi svoje důvody a jak budete v sérii postupovat zjistíte, jak úžasný člověk to je. Je až s podivem jak King dokázel vymyslet takhle rozsáhlý příběh aniž by se v čemkoli opakoval nebo nechal něco otevřené. Všechno je do detailu promyšlené a když už si myslíte, že víte, kdo za jistými věcmi stojí, zjistíte, jak děsně ste se mílili. A to na téhle sérii miluju.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama