Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Temná věž 3 - Pustiny

11. května 2013 v 11:23 |  Stephen King

POZOR!!! KDO NEČETL PŘEDCHOZÍ DÍLY AŤ NEPOKRAČUJE DÁL!!! MOHL BY SE DOZVĚDĚT NĚCO CO NECHCE!!!


Tak... Poslední dobou bylo na blogu dost mrtvo, za což se moc omlouvám, ale měla sem toho nad hlavu a na psaní prostě nebyl čas. Ale teď už bych snad měla mít klid takže se to tady zase rozjede v normáním rytmu na jakáý ste zvyklí. :D A teď...vzhůru do Pustin. :D
Ten kdož četl první dva díly Temné věže moc dobře ví, co všechno se během nich Rolandovi a jeho přátelům stalo. Příběh nás opět zavádí do nehostiného Středosvěta, kde Roland učí své nové přálete střílet z pistolí a snaží se z nich vychovat pistolníky. Společně tak spostupují v cestě k Temné věži, která pro ně může znamenat i jistou smrt.
Na svém dalekém pustování se setkávaí s nerůznějšími podivnými zvířaty z nichž některá znamenají potravu i na několik dní, ale některá jsou pro naše cestovalete znamení jistého nebezpečí. Roland navíc pomalu, ale jistě přichází o rozum kvůli časvoému posunu, který vznikl v předchozím díle. Trápí ho myšlenky na chlapce Jackea, který je a zároveň není mrtví. Roladn ví, že ho musí dostat zpět do Středosvěta. Ale jak, když další dveře nenachází?

Během jejich putování se k nim přidává čtvrtý a pátý spojenec a společně si vyprávějí svoje příběhy. Zjišťují tak, jak velice jsou mezi sebou spjati. Částí vyprávění příběhů se tak dozvídáme mnoho o našich hrdinech a jejich minulosti i o tom jak se dostali do Středosvěta. Zároveň s těmito příběhy sledujeme děj samotné knihy.

Během jejich putování je zajímavé sledovat celé prostředí děje. Nejste si tak docela jisti v jakém časovém období se právěě nacházíte - jestli v minulosti, budoucnosti nebo zmařené přítomnosti a to se mi celé sérii dost líbí. I třetí ídl Temné věže je plný napětí, zvratů a situací, kterí byste za žádných okolností nepředvídali. King se naposto vyznamel a já nemůžu jinak než chválit a chválit.

Pustiny jsou vynikajícím pokračováním Pistolníka a Tří vyvolených a na to, že má téměř 500 stránek se zde nevyřeší všechno, co by se vyřešit mělo, takže jste doslova donuceni sáhnout po dalším díle, který je Čssroděj a sklo - na recenzi na tenhle díl se můžete těšit už brzo. Cesta k Temné věži je dlouhá a strastiplná a na naše hrdiny čeká ještě mnoho nástrah, které budou muset překonat. A budou daleko strašnější než Blaine Monno, který ne ně čeká v Pustinách a lační po jejich hánkách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama