Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Údolí včel

2. května 2013 v 12:43 |  Filmy podle předlohy
Zdal lidi. :D Dneska to bude asi trochu kratší, ale to snad neva. :D Dneska vám představim další film, podle knížky, kterou sem nedávno četla a na kterou je recenze už na blou. Jedná se o film Údolí včel, kterej se mi docela líbil, ale nebyl to zase úplně nejlepší film, který sem kdy viděla.

Údolí včel líčí příběh Františka Vláčila se odehrává v drsných reáliích druhé poloviny 13. století. Zobrazuje svár mezi vnucenou příslušností k asketickému křižáckému řádu a touhou po svobodném životě. Fanatický rytíř Armin von Heide (Jan Kačer) pronásleduje svého přítele Ondřeje (Petr Čepek), potomka českého zemanského rodu, jenž uprchl a vrací se zpátky na rodnou tvrz. Rytíř je rozhodnut jej potrestat za provinění proti regulím řádu a během Ondřejovy svatební noci vnikne do ložnice jeho nevěsty.

Film i knížka se mi docela líbily, ale nebyl to úplně můj šálek čaje - což je vidět i v recenzi na stejnojmenou knihu. Některého diváka může odradit to, že je film černobílí, což mě zas až tak nevadilo, ale nějak sem od něj očekávala víc. Popravdě...moc mě to nebavilo a určitě to není film, který bych si třeba jen tak stáhla, nebo toužila po tom mít ho doma ať už nahranej nebo na DVD. Něco mi tam chybělo a přišel mi takovej nepropracovanej a trošku o ničem. Ale určitě vás od něj nechci odrazovat, protože názor si musí udělat každý sám.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama