Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Angelika Klussendorfová - Holka

23. června 2013 v 11:15 |  Moje knížky
Zdaréééééééééééc a krásnou slunnou neděli všéééééém. :D Dneska je tu recenze na jednu hodně pěknou knížku, kterou jsem si půjčila v knihovně. Přečetla jsem si jí za pár dní, protože sem se od ní nemola odtrhnout a museka jsem číst pořád dál a dál. Jakmile se do tohohle začtete už prostě není cesty zpět.

Na začátku románu stojí dvanáctiletá holka u okna a hází po lidech na ulici výkaly. Její matka ji i s bratrem před šesti dny zamkla v bytě a záchod je v mezipatře. Otec pije, matka děti nesnáší a když si udělá potrat pletacími jehlicemi doma v kuchyni, dcera ji jednou provždy zavrhne.

Stud je lepší než nuda, říká si holka, a rozhodne se vzít život do vlastních rukou: je ostrá na lidi kolem sebe, krade a až když ji zavřou do pasťáku, začíná žít svůj vlastní život, což se jí moc nedaří, protože chování její matky, která stojí vážně za hovno jí dost poznamená. Nehce být s ní nechce být bez ní, hledá svoje místo v životě i na světě, ale jaki nikam pořádně nepatří.Holka je super příběh, který vypráví o skutečných věcech, které se kolem nás dějí každý den, ale málokdo je doopravdy vidí. Určitě jí všem vřele doporuču, protože tohle vám něco dá, ze čtení týhle knížky si něco odnesete a určitě vás nenechá chladnými.

Navíc se strašně moc dobře čte, protože je to poutavě napsaný a strhující příběh, který navíc hodně dobře odsýpá a plyne s krásnou svižností a lehkostí. Hlavní hrdinku si určitě zamilujete a budete spolu s ní pržívat a snážet veškerá příkoří, která se jí behem děje stanou. Tomuhle se prost neubráníte. :D Samozřejmě se počítá do knižní výzvy a já sem moc ráda, že sem si jí mohla přečíst. A vy si jí taky přečtěte jasný? :D A pak mi napište jak se vám to líbilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama