Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Daniela Krolupperová - Já se nechtěl stěhovat

10. června 2013 v 15:41
Ahojky. Sem tu zas a se mnou další recenze na knížku, kterou sem četla v rámci praxe. V tomto případě to jsou často dětské knížky, ale to si myslím vůbec nevadí, protože si aspoň udělám přehled o tom, co se teď dětem čte a vám můžu dát typ na dárek třeba pro mladšího sourozence nebo jiného člena rodiny. :D A to je myslím super ne?

Knížka ,,Já se nechtěl stěhovat" vypráví o malém chlapci, který se s rodiči přestěhuje z vesnice, kde se znal každý s každým do velkého města, které se mu jeví jako nepřátelské a až příliž velké. Zde má nastoupit i do druhé třídy na základní škole (je to fakt pro malý děti, což je na tomhle dost vidět).

Je pro něj dost těžké najít si kamarády zvlášť, když se mu děti smějí, že je z vesnice. Navíc se Martin jmenuje příjmením Vokurka, což u dětí vyvolává jenom větší posměch. Nikdo se s ním ve třídě nebaví a nikdo ho dokonce ani nepozve do party, která se po škole chystá jít na hřiště zahrát si fotbal. A to Martina velice trápí.

Malý Martin se dokonce stane terčem šikany od jednoho se svých spolužáků, který ve škole platí za pěkného lumpa. No...ale jak už to v knížkách pro děti bývá, všechnio nakonec dobře dopadne. Martin si najde dobré kamáry se kterými může chodit ven, hrát fotbal a stavět modely letadýlek. Co také jiného čekat než happy end že?

Knížka se čte úplně sama. Má dost velká písmenka, což je na knížce pro děti dost důležitý a navíc sou tam moc pěkný obrázky, které děti zaujmnou a více je vtáhnou do děje. Navíc má v sobě i výchovný prvek, takže děti si ze čtení něco odnesou. Tahle knížka jim určitě hodně dá a třeba pomůže vyřešit i některý z problémů, který má její hlavní hrdina.

Šikana na školách a situace, kdy se rodiče s malým dítětem přestěhují za prací do jemu neznámého prostředí je, hlavně v dnešní době, dost častá a ne každé dítě si hned dokáže najít kamarády a začlenit se do kolektivu. I z tohohle důvodu týhle knížce moc fandim a určitě jí jednou přečtu svým dětem. :D

Myslím si že ,,Já se stěhovat nechtělů je parádní knížkou, kterou vy sami nebo rodiče přečtou za večer a děti bude navíc moc bavit. Jednoznačně palec nahoru. :D I tahle knížka se počítá do knižní výzvy, kde knížky krásně přibývají a ještě přibývat budou. :D Tak se zatím mějte krásně, moc se nestresujte s koncem školního roku, i když se toho na nás na všechny valí určitě moc a já se zase brzo ozvu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama