Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Exkurze do MěK Děčín

22. června 2013 v 15:57
A dneska, kromě recenze na knížku ,,Než jsem tě poznala", napíšu ještě článek o exurzi do Městské knihovny v Děčíně. :D Tak sem byla už před docela dlouhou dobou, ale pořád sem se nějak nemohla dokopat k tomu, že o ní něco napíšu. Nvíc sem z celý exkurze byla taková rozpačitá, protože pan ředitel nás hned v úvodu zahrnul úděsny množstvím čísel a statistik kolik co stálo a tak a to se mi nezdálo být tak zajímavé. Spíš sem se těšila na prohlídku celých prostor, které mě ve finále děsně zklamaly. Ale o tom až později.

Do Děčína sem odjela sspolu s Táborskými knihovnicemi a přibraly jsme s sebou ještě knihovnice z blýzkého okolí. Cesta byla docela úmorná, protože bylo děsný horko a v autobuse bylona padnutí, ale v Děčíně bylo docela příjemně a navíc je to fakt hezký město, takže se to celý vykompenzovalo.

Jak už jsem psala na začátk, na začátku exkurze nás pan ředitel knihovny zahrnul daty, fakty, statistikami a čísly - navíc sme byly natěsnaný v dusný přednáškový místnosti, kde byla vypnutá klimatizace, takže sme se všechny modlily abysme už byly pryč. Což se nám vzápětí vyplnilo, protože jsem se byly podívat na ochozu, který se táhne po celém obvodu knihovny a hleděly do krajiny, která byla vážně okouzlující.

Následovala prohlídka celé knihovny jejíž prostory mne vážně zklamaly, protože pan architekt, který knihovnu navrhoval se za každou cenu snažil být moderní, ale přišlo mi, že nad svými nápady moc nepřemýšlel...celé prostory vypadají děsně technicky a působily na mě tak jako továrně - což jsem panu řediteli i řekla, když se nás ptal jestli se nám tam líbí.

Můj dojem způsobylo hlavn to, že veškeré kabely, dráty a trubku jsou po celé budově přiznány - tudíš zviditelněny. Co se mi taky nelíbilo bylo to, že veškeré prostory které byly betonové byly taky odhalené a jen vyhlazené aby byly na dotek hladké. Pěkný třeba pro Národní technickou knihovnu, ale pro klasickou městskou knihovnu apsolutně nevhodné.

Co se mi napak velice líbilo, byl bar s kávovarem a dvě chladícími boxy, který stojí v dospělém oddělení. To mi příde naprosto geniální, protože si můžete půjčit knihu a rovnou v knihovně se do ní začíst a dát di k ní kávu, čaj, nealkoholické pivo, džus nebo limču - super nápad, který podle mého čteníře jedině přitáhne.

Takže teď už doufám chápete, proč jsem byla jaksi na rozpacích - prostory otřesné, vybavení a knihovní fond super. Ale tak co no...ne vždycky může být člověk spokojený, že jo? Jinak to byl super výlet do ového msta, kde sem ještě nybla. Děčín je krásný město a určitě stojí za to ho navštívit. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama