Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Franc Kafka - Proměna

20. června 2013 v 15:48 |  Moje knížky
Zdarééééc. Dneska je to opět zbrusu nová recenze na jednu tenoučkou, ale za to docela pěknou a čtivou knížku. SIce je to Kafkárna, ale oproti tomu ostatnímu co napsal, má tahle knížka dost jednoduchý a čtivý děj, takže se hodí i pro ty, kdo jinak Kafku moc nemusí. Původně sem si jí chtěla vzí k matuře, ale nakonec sem si to rozmyslela, protože bych tam chtěla mít nějaký lepší knížky, který mě třeba bavili víc, nebo mě nějak oslovily, což se mi u Proměny nestalo.

Sice je moc pěkná, čtivá a poměrně poutavá, ale očekávala sem od ní trošku víc než ve fnále předvedla. Hodně sem se těšila na scénu s jablkem (nebudu víc prozrazovat ať to není spojler), ale ve finále se o ní moc nemluvilo i když je pro celou knížku dost klíčová. Taky pocity hlavního aktéra Řehoře Samsi, který se přes noc promění v brouka a postupně ztrácí lidskou řeč, mi přišly málo propracované.

Děj určitě všicni znáte ze školních lavic, takže nějaká anotace je myslím bezpředmětná. Proměnu sem přečetla asi za hoddinu a půl a docela se mi líbila až na výše zmíněné výhrady. Určitě jí všem doporuču i k matuře, protože není těžká ni na čtení ani na samotný rozbor. Navíc je vážně tenounká, takže se hodí i pro méně zdatné čtenáře. Navíc se určitě blísknete tím, že ste si vybrali Kafku, kterého většina kantorů považuje za složitého - což je pravda, až ta tuhle jedinou knížku.

Knížka se samozřejmě počítá do knižní výzvy, kde knížky krásně přibejvaj.....na to, že sme si vybrala 90 knížek a už teď sem za polovinou uvažuju nad tím, že si počet navýším, protože budou prázdniny tudíž spooooooouta času na čtení. Taky sem rozjela nový soutěžní projekt takže určitě klikněte na obrázek Ovečky Shawn, kde se dozvíte víc informací a určitě se nezapomeňte zapojit. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama