Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Goce Smilevský a Freudova sestra

13. června 2013 v 20:00
Takže...sem tu s dalším příspěvkem z besedy z veletrhu. Už tu tyhle články měli bejt dávno komplet, ale ten čas je děsnej. Potřebovala bych tak o tři hodiny delší dny, protože fakt nestíhám nic z toho co bych chtěla. :( Teď odjíždím na víkend na soustředění tak si snad konečně trochu odpočinu od učení a takovejch těch věcí a budu si číst a regenerovat se. :D Ale teď už k článku.

Na tuhle besedu sem se strašně moc těšila, protože Fred je velice zajímavá osobnost a víme o něm kde co, ale o jeho rodině zas tak moc ne. A právě tohle chtěl makedonský spisovatel Goce Smilevski ukázat ve své knize Freudova sestra. Tato kniha se zabívá především osudem Freudových sester, které byly odvezeny do koncentračních táborů, kde je čekala jistá smrt. Já jsem knížku zatím nečetla, ale už jí ám doma půjčenou z knihovny, takže se do ní brzo pustim a pak vám napíšu jak se mi líbila.


Celá ta beseda byla především o knize, ale autor mluvil i o Freudovi, jeho životě a osudech, které byly dost hrzné si myslím. Co ale změnilo můj názor na tohohle psychologa a průkopníka psychoanalízi bylo to, že Freud, ač věděl jaká je sytuace zanechal sestry jejich děsivému a tragickému osudu.

Sám autor říkal, že když Freud opouštěl zemi mohl si s sebou vzít určitý počet lidí - on si s sebou vzal svvoje služebnictvo, psy nebo taky rodinného lékaře s jeho rodinou, ale svoje sestry tam nechal - to se mi vážně nelíbilo a přišlo mi to dost hnusný od něj. Těžko říct co ho k tomu vedlo, ale měl šanci je zachránit. A on to neudělal. Určitě mi napište co vy si ho tom myslíte, protože mě vážně zajímá názor někoho dalšího.

Autor byl strašně moc sympatickej a celá beseda se odvíjela ve velice ppříjemném stylu. Sem strašně moc ráda, že jsem tuhle besedu navštívila, protože mám Freuda fakt ráda a tohle byla jedinečná příležitost se o něm, jeho rodině a jejich společných osudech dozvědět něco nového, co jsem ještě nevěděla nebo minimálně rozšířit obzory. Kdo nebyl ať lituje, protože to bylo vážně moc příjemné posezení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama