Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Martin Vopěnka - Spící město

14. června 2013 v 13:00 |  Moje knížky
Sice sem pryč, ale to mi nebrání v tom aby tady přibyl nějaký článekček. Tohle co se t dneska oběví sem psala ve čtvrtek večer a v noci a nastavila časovku, takže nebude během mé nepřítomnosti o nic ochuzeni. Teď to bude recenze na první díl ze série Spící, kterou sem si půjčila v knihovně poté, co v ní proběhla bbeseda se samotným autore. Přislíbil mi i rozhovor, ale ten budeme dělat až poté co sérii dočtu (nebo přečtu přinejmenším první díl - což se stalo takže rozhovor bude).

Spící město je knížka určená především pro děti, ale mohou si jí přečíst i dospělí. Tahle knížka se mi dost líbila i když tam bylo pár věcí, které mi na ní trošku vadily, ale to se dalo přehlédnout. Četla se mi docela dobře, hlavně proto, že má docela velký písmenka, je obohacena o obrázky a i děj docela odseejpá.

Knížka vypráví o skupince dětí jejichž rodiče, stejně jako všichni lidé, kteří měli a mají děti, usnuli a nejsou k probuzení. Všechny děi jsou tak odkázány sami na sebe nebo na pomoc lidí, kteří nespí. Ale ne všichni jsou dobří. Obevují se gangy, které unášejí děti spících rodičů a prodávají je do německa.
Naši hrdinové Samuel, Kryštof, Kristýna a Ema se o sebe musí postarat sami, ale v okamžiku, kdy jim jeden ,,moc hodný" pán přislíbí pomoc, tím, že Samuela odveze do školy k ostatním dětem a kde se druhý den mohou přihlásit i jeho sourozenci, dostávájí do spletitého bludiště podvodů, lží a násilí. Samuel je totiž unesen právě jedním z členů gangu a je odvezen neznámo kam.

Jeho sourozenci se ho tedy vydávají hledat a na své strastiplné cestě zjišťují, že ne každému, kdo je na první pohle hodný ohou věřit. Najdou ztracené šestiletého Samuela? A probudí se rodiče vůbec někdy? To všechno se dozvíte pokud si tuhle knížku přečtete.

Na knížce mi sice něco trochu vadilo - hlavně některé výroky a nápady dětí, které si myslím, že ve věku, ve kterém hlavní hrdinové byly, děti ani nenapadnou a některé pasáže mi přišly trochu naivní, nadsazené až příliž přitažené za vlasy. Ale poku tohle pominete a budete se soustředit na příběh samotný není to úplně špatná kniha. Samozřejmě se počítá do knižní výzvy. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama