Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Martin Vopěnka - Spící spravedlnost

19. června 2013 v 16:14 |  Moje knížky
Ahojky lidi....to je hic co? No ale pořád lepší než ta kosa co byla minulej tejden. :D Navíc...DÁ SE ČÍST VENKŮŮŮŮŮ. :D No a protože sem se teď zase chvíli neozvala je tu dneska recenze na druhý díl série Spící. První díl se jmenoval Spící město a recenzi najdete na blogu v rubrice ,,Moje knížky".

Popravdě...tahle knížka se mi nelíbila. Usoudila sem, že kdyby autor skončil u první knížky udělal by líp. Naivita a přitaženost se z prvního dílu přesunuly i sem a bohužel v mnohonásobně větší míře. Děti, které byly vážně dost malý (nejstaršímu bylo tak 15, což je praštěnej puberťák) měli místy až edětský názory, výroky a průpovídky, což strašně tahalo za uši.

Druhý díl vypráví o tom, že se většina rodičů probudí, ale nikdo se nechce minulostí příliž zabívat. Policie nehoní zločince a po dosut ztracených dětech se také příliš nepátrá. Dospělí děti neposlouchají a nedbají jejich rad (což je dost pochopitelný) a nedokážou s nimi pořádně mluvit o tom, co všechno děti v první knížce prožily. Děti proto sestaví jakýsi parlament a snaží se všechny přesvědčit by s celou situací něco začli dělat.Úplně neví co víc k tomu napsat, protože se to nedalo pořádně číst. Těžko říst jestli je to tím, že jsem na takovýhle knížku už stará a na celou věc se dívám jinak, nebo jestli je ta knížka vážně tak špatná jak mi připadalo. Do posledního dílu se ani pouštět nebudu. Docela sem se na pkračování těšila, protože první knížka byla docela dobrá, ale tohle mě fakt zklamalo.

Jako klidně si jí přečtěte, protože můžete mít jinej názor než já (a určitě mi napište jakej, protože mě to vážně zajímá), ale osoně bych jí nedoporučila. Počítá se zamozřejmě i do knižní výzvy, ale je tam spouta jnejch a o hoooooooooooooodně lepších knih než je Spící spravedlnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama