Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Temná věž 5 - Vlci z Cally

26. června 2013 v 16:43 |  Stephen King
Ahoooooj. Do týhle rubriky sem už dlouho nic nenapsala taakže teď vám přináším další recenzi na knížku ze série Temná věž. Tentokrát na pátý díl - Vlci z Cally, který už mám dočtený dooost dlouhou dobu. Z knihovny mám půjčený už i šestý a sedmí díl, kterým celá série končí, takže do konce prázdnin budou tyhle recenze (snad) hotový a vrhnem se na další Kingovi knížky - a konečně se dostane i na ty filmy, které podle nich byly natočeny. Vždycky budu srovnávat knížku s filmem, takže obě recenze se budou oběvavat zhruba ve stejném časovém úseku. Ale teď už k Temné věži.

POZOR!!! KDO NEČETL PŘEDCHOZÍ DÍLY AŤ NEPOKRAČUJE DÁL!!! MOHL BY SE DOZVĚDĚT NĚCO CO NECHCE!!!


Od tohohle dílu si neslibujte, že Vás zavede na další úsek cesty s Rolandem a jeho společníky. Nic takového se v podtatě nestane, protože naši hrdinové se v lese kam doputují setkávají s obyvateli Cally Bryn Sturgisu, kteří je pprosí o pomoc. Jejich město otiž sužují ,,vlci", kteří přicházejí vždycky po několika desítkách let vniknou do města a násilím si odvedou vždy jedno z dětí. Ale vždycky jen tehdy, pokud jsou to dvojčata. Obyvatelé však mají tu smůlu, že dvojčata se jim rodí častěji než tak zvaní jedináci jeich narození je po rodiny velkým darem a vzácností.


Celá kniha tak vypráví o přípravách na den, kdy ,,vlci" opět vtrhnou do Cally Bryn Sturgisu, relativně oklidného zemědělského městečka ležícího někde daleko ve Středosvětě. A den, kdy mají ,,vlci" přijít se neúprosně blíží. Roland společně se všemi obyvateli města i se svými společníky tvrdě trénují střelbu s pušek a pistolí. Sussanaha se dokonce přidá ke skupince místních že, které se na svojí obranu učí házet speciálně upravenými talíři, kterými hodlají skolik své nepřátele. Učí se s talíři zacházet a v místních ženách nalezne věrné přítelkyně.

Celou situaci však komplikuje právě oddná a přičinlivá , která čeká dítě s démonem a u které se opět začaly projevovat symptomy ua´kazující na její nemoc - schyzofrenii. Všem je jasné, že porod může nastat každou chvíli a Sussanha, která si během knihy svou situaci uvědomí bojuje jak se strachem z ,,vlků", tak i se svým druhým Já, které nad ní získává vládu stále častěji.

Tento díl Temné věže se mi strašně moc líbil. Jsou v něm opět dokonale vykreslené všechny charaktery postav a pprostředí je vykreslené natolik realisticky, že máte pocit, jako byste se ocitli uprostřed všeho dění. A to mám na Kingovkách strašně moc ráda. To jak vás jeho knihy dokážou vtáhnout do děje, upoutat a naposto strhnout a pohltit.

Ačkoli jsou v této části série naši hrdinové na poměrně dlouhou dobu nuceni svou cestu pozdržet není v ní ani jediná věta nebo odstavec, kdy byste se nudily a příli si aby se Roland, Jake, Ediie, Sussnah a Ochu opět vydali na cestu a pokračovali v dosažení svého cíle - naleznutí Temné věže, která je s každým dílem blíž a blíž.

Tahle super knížka se samozřejmě očítá do Knižní výzvy a já sem moc ráda, že jí tam můžu zařadit, protože tohle vážně stojí za přečtení a já si jí určitě brzo pořídim - stejně jako ostatní díly, které mi do téhle série chybí )mám jenom Pistolníka a teď už i Zvan klíčovou dírkou, která vyšla tento měsíc, ale o té se dozvíte víc v Knižním lovení). Už sem strašně zvědavá jaký bude další díl a jak celá série dopadne. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama