Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Autorské čtení Jakuba Řeháka

18. července 2013 v 13:00
11. července bylo v Aux Cafe slavnostně zahájeno, dnes již tradiční, Múzické léto. Čestným hostem prvního literárně - divadelního festivalu byl nositel ceny Magnesia Litera 2012, kterou získal za svoji sbírku Past na Brigitu, která je jeho druhou básnickou sbírkou.

Jakub Řehák četl ze svých dvou básnických sbírek - kromě knihy Past na Brigitu napsal ještě sbírku Světla mezi prkny. Čtení z jednotlivých sbírek obohatil také o básně Emila Boka, který působil i v Táboře.

Čtením básní Emila Boka, chtěl Jakub Řehák vzdát holt tomuto autorovi, se kterým se nikdy neměl možnost setkat, ale který, podle autorových slov, byl jeho inspirací k napsání básní obsažených právě ve sbírce Past na Brigitu.

Autorovi básně jsou velmi krásné a on sám má výborný přednes. Jeho druhá básnická sbírka obsahuje velmi nevšední, okázalé a naprosto jedinečné verše, které otevřeně, nebo i zcela skrytě spojuje právě jakási tajemná slečna, nebo paní, Brigita, která je jakousi červenou nití spojující všechny verše do jedné vynikající sbírky.


Tato skutečnost se mi jeví jako velice originální a nápaditá, protože…v jaké jiné básnické sbírce se setkáte s podobným prvkem? Mne osobně žádná taková nenapadá a s ničím podobným jsem se dosud nesetkala.

Po skončení autorova přednesu si mohli zájemci jeho knihu Past na Brigitu i zakoupit, což se ukázalo jako nesplnitelný úkol, protože Jakub Řehák, zřejmě neznalý toho, že v Táboře se na nejrůznějších čteních prodávají knihy autorů velmi dobře a jsou velice žádané, přivezl pouze čtyři výtisky této sbírky, po kterých se doslova zaprášilo.

Naštěstí má táborské knihkupectví Baobab tuto sbírku ve svých policích, takže zájemci, na které se při čtení nedostalo, si jí mohou zakoupit tam. Až na tento malý zádrhel se však večer v Aux Cafe velice podařil a byl tak krásným startem do dalších literárních a divadelních čtvrtků, kterých je pro nás připraveno dost a dost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama