Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

John Cheever - Věznice Falconer

6. července 2013 v 14:52 |  Moje knížky
Ahojky. Dneska tu máme další recenzi na knížku, kterou jsem měla půjčenou z knihovny a na kterou sem se fakt těšila. A opět - stejně ako u Paní Pijavic, - jsem byla dost zklamaná. Takže ani tahle knížka mě nepotěšila, protože jsem opět čekala něco úplně jiného než to, co knížka předvedla a vvůbec mne nezaujala. Nemohla jsem se do ní začíst a nenutilo mě to, číst dál nebo se v příběhu někam posunout. Prostě sem si jí brala do autobusu s tím, že jí tam přečtu raz dva, ale málokdy jsem jí vyndala z tašky.

Já mám knížky a i filmy z vězeňského prostředí děsně ráda - hodně se mi líbil Carabanchel, Motýlek nebo Vykoupení z věznice Shawshank - a na tohle sem se fakt mo těšila, i když anotace slibovala něco trošku jiného než na co sem byla do té doby zvyklá - říkalo se tam něco ve smyslu, že tam nenajdete klasického hrdinu, který je ve vězení omylem (nic takového sem fakt ještě nečetla) a že se tu nesetkáme ani z klasickým vězeňským teorem a tak (tohle bylo právě ve výše zmíněných knížkách).

Hlavní hrdina e dost intelektuálskej a sečtělej, ale bohuže je narkoman a to dost silnej. Ve věznici Falconer sedí za vraždu svého bratra, ale trvdí, že to udělal (ano udělal to). Ve vězení o samozřejmě navštěvuje jeho manželka, se kterou má syna, který se za ním ovšem podívat nepřijde, aby pro ně prostředí věznice nebylo tak depresivní. Náš hrdina se ve Falconeru zamiluje do jednoho spoluvězně a maj spolu odcela zvláštní i když jistym způsobem hezkej vztah - asi takovej jakej spolu dva chpali můžou mít.

Tak zhruba o tom je tahle poměrně uzounká knížka a mě osobně to fakt nebavilo. Do čtení sem se musela vyloženě dokopávat a ačkoliv je to fakt hooooooodně uzounká knížka, trvalo mi děsně dliuho jí dočíst a to navíc s velkym přemáhánim. Tohle zkrátka neblo nic pro mě, takže se vracim ke svým milovaným knížkám typu Motýlek nabo Carabanchel, který sou aspoň podle zkutečnejch událostí a maj šťávu, kterou tahle knížka postrádala.

Počítá se do ovšem jak do knižní výzvy, tak i do letní výzvy, takže přes léto počítáme hned dvakrát všechny knížky, které jsem přečetla. :D Více zjistíte, když kliktene na obrázek žáby v levim měníčku :D Tak se zatim mějte blaze a užívejte léto. Já si du číst protože mám ještě dost recenzáků, tak ať to všehno stihnu. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama