Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Luboš Svoboda a Foku Me

28. července 2013 v 14:47
Druhý, literární, múzický večer (článek o tom prvním naleznete zde) se odehrával ve velmi příjemném a trochu i tajemném prostředí sklepa táborské kavárny Aux Café. Tentokrát mezi nás zavítal básník Luboš Svoboda, který předčítal ze svého rukopisu Pixely šera.

Celý večer byl v závěru obohacen - pro některé účastníky možná až příliš hlasitou a dunivou - hudbou, o které se nedá říct nic jiného, než to, že je naprosto monstrózní a nepochopitelná. Jak sám autor hned na začátku večera prohlásil: ,,Nejdříve necháme slova znít a poté je vypustíme a necháme je žít." A přesně tak to i bylo.

Autorova poezie je velmi krásná, ale svým specifickým způsobem i jaksi temná a nostalgická. Sice asi není určená pro každého, ale těm, kteří jsou ochotni jí naslouchat a plně se do ní ponořit přináší neuvěřitelný a silný zážitek, což je, myslím si, účel každé dobré poezie.

Luboš Svoboda přečetl v Aux Pixely šera. Destruktivní zážitek, který vás unese

Autor v průběhu večera nejen že přečetl svoje básně, ale z magnetofonu zazněla i jeho báseň v próze, kterou speciálně pro tento večer namluvila jistá slečna Anička s velice příjemným melodickým hlasem. Tímto milým a velmi krásným počinem autor krásně podtrhl celou atmosféru.

No jen si to představte…sedíte v pološeru na jedné ze židlí nebo v jednom z velmi příjemných polstrovaných křesel, v ruce držíte svůj oblíbený nápoje a necháváte se unášet tím krásným zvučným hlasem, přednášejícím velmi krásnou a emocionální báseň, která vás naprosto pohltí a je rušena jen lehkým praskáním, které se z magnetofonu ozývá.

Po jejím doznění předvedl Luboš Svoboda spolu se svým kamarádem ukázku jejich hudební tvorby. Tihle dva mladí sympatičtí mladíci spolu tvoří hudební skupinu Foku Me, která se věnuje velmi specifickému a alternativnímu žánru (Post - Industrial).

Když ticho protnuly první hlasité drnčení a skřípání, celý sklep Aux Cafe se ocitl v úplně jiné dimenzi. Byl to drsný, syrový, silný a velmi destruktivní zážitek, který jistě každého naprosto ,,odrovnal". Jejich hudba udala krásnou tečku za celým večerem a byla pomyslnou třešničkou na dortu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama