Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Pražský bibliobus aneb knihy v pohybu

6. července 2013 v 10:08
Ahojky a krásné ráno všem. Dnes vám přináším poslední report z veletrhu Svět knihy 2013. Všechny články si můžete přečíst při kliknutí na logo veletrhu v horním meníčku. :D Dnes se podíváme na pražský bibliobus, který jsem navštívila těstě předtím, než jsem veletrh opustila a musím říct, že se mi ten nápad děsně moc líbil. Bylo by super mít ho i v Táboře, ale to se asi nestane - určitě ne v nejbližší době. :D Ale v čem vlastně ,,pojízdná knihovna" spočívá? Tak na to se pojďme společně podívat.


Tenhle projekt, který má na starost Městská knihovna v Praze je vážně strašně super. Jedná se v podstatě o jeden opravdu velký autobus a jeden minibus, které jsou uspůsobeny tak, aby fungovaly jako pojízdné knihovny. Můžete si v nich půjčit knížky jak v papíru tak v audiu, nechat si udělat průkazku, vytisknout si nějaké materiály, nabízí i připojení na internet a vůbec všechny ostatní služby, které poskytují běžné knihovny. Tyhle autobusy projíždějí Prahou podle stanoveného trasového plánu a na svých zastávkách poskytují všechny výše zmíněné služby. :D

Takže pokud prostě nestíháte z nějakého sůvodu dojít do knihovny, nebo jste zrovna nemocní a máte to štěstí, že ve vaší blízkosti tento bibiobus staví, máte jedinečnou příležitost si půjčit nějaké pěkné knížky, vrátit knížky, které máte půjčené a tak. :D V bibliobusech najdete literaturu všech žánrů a jejich knižní fond se pravidelně obměňuje. Knížky se do nich nakupují zvlášť (nevybírají se z fondů kamených knihoven) a najdete tu i zbrusu nové knihy, které aktuálně vycházejí.


Moje návštěva bibliobusů byla strašně moc příjemná a v okamžiku, kdy knihovníci, kteří tam pracují zjistili, že jsem taky z oboru, tak neměli vůbec problém se mnou mluvit o tom jak to celé funguje a odpovídat na nějaké moje otázky. Byli stranšě moc příjmení, vstřícní a mo hezky si se mnou popovídali. :D A to je další plus, které pro tento projekt mám, protože hodní a milý pracovníci, na kterých e vidět, že je jejich práce to je základ pro dobrou a hodnotnou práci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama