Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Prohlídka táborského divadla s představeními

16. července 2013 v 18:14
9. a 10. července se milovníkům kulturního dění v Táboře naskytla jedinečná příležitost prohlédnout si prostory Divadla Oskara Nedbala a to i v místech, kam se běžný návštěvník divadelních představení nepodívá.

Zájemci o tuto jedinečnou prohlídku se mohli dostavit ve 20:00 hodin před divadlo, kde si je převzala velmi příjemná a milá průvodkyně, paní Zdena Langerová. Ta je provedla celým divadlem, hovořila o jeho historii i současnosti a rozhovořila se i nejrůznějších zajímavostech, které jsou s Divadlem Oskara Nedbala spojeny.

Jednou z nich je i skutečnost, že táborské divadlo disponuje dvěma hledišti, ale pouze jedním jevištěm, což je v divadelním světě velká rarita. Hrát se však může vždy jen na jednom z nich, aby se herci vzájemně nerušili a diváci si tak mohli představení patřičně vychutnat.

Pro neslyšící je divadlo vybaveno zvukovou smyčkou a bezbariérovým přístupem do obou hledišť, které tak umožňují i hendikepovaným občanům shlédnout veškerá představení, které divadlo ve svém repertoáru nabízí.

Velkým překvapením bylo i zjištění kolik filmů se v našem divadle natáčelo. Například Největší z pierotů, Medailon nebo můj velmi oblíbený Iluzionista, o čemž jsem neměla nejmenší ponětí a velmi mne to překvapilo a potěšilo, protože je to pro nás určitě velká čest a koneckonců i vynikající vizitka.

Celá, zhruba půlhodinová prohlídka byla zakončena v divadelní zahradě, kde účastníci shlédli krátká představení dvou frašek z dílny Hanse Sachse (Spravedlivého nepálí a Posel z ráje) v podání Divadla Harfa.


Ti, kteří nestihli využít této jedinečné návštěvy divadla, nemusí zoufat. Divadlo se takto zájemcům otevře znovu v srpnu, kdy se celá prohlídka bude opakovat. Nikdo tudíž nemusí zoufat. Takže určit neváhejte a nechte se unést nádhernou atmosférou celého divadla a vstupte na prkna, která znamenají svět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama