Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: A. J. Molloy - Jmenuji se X

19. července 2013 v 8:53 |  Recenzní knihy
Název: Jmenuji se X

Autor: A. J. Molloy

Vydalo: Fragment

Poskytlo: Fragment

Ahojky přátelé. Dneska tu máme opět další recenzi na knížku od Fragmentu, kterému tímto děkuji za poskytnutí recenzního výtisku a za celkové navázání spolupráce. A teď už se pojďme podívat jaká, že vlastně tahle knížka je.

O téhle knížce jsem si myslela kdeco, ale rozhodně mne ani ve snu nenapadalo, že to bude takovéhle. Očekávala sem něco ve stylu ,,Pan S" nebo tak něco, ale tohle bylo daleko hlubší a dá se říct, že i lepší. Zkrátka tam nešlo jen o sex jak jsem si myslela :D

Hlavní hrdinkou tohohle příběhu je mladičká americká studentka Alex (pro přátele Ixka), která přijíždí do Neapole získávat informace o podklady o italské mafii pro svoji diplomovou práci (zajímavé téma co?). Zde se seznamuje, za pomoci svojí kamarádky do miliardáře Marka Roscarricka, který je potomkem poměrně slavného rodu s dlouhou historií.

A co se mohlo stát jiného, než se ti dva do sebe zamilují že? Ale má to háček. Mark je členem podivného společenství, které uznává podivná a tajemná mystéria. Muž, který tyto mystéria podstoupí, však nesmí mít žádný fyzický vztah se ženou, která jimi neprošla také.

Ixku tak čeká životní rozhodnutí. Buď se vzdá své lásky a luxusu, který ji Mark nabízí nebo podstoupí tajuplný a na první pohled zvrácený obřad mystérií zavánějící sexuálními orgiemi, ponižováním a bůh ví čeho všeho ještě. Jak se asi rozhodla? :D Pokud hádáte, že se rozhodla obřadu podrobit, hádaly jste správně. A to ještě není zdaleka všechno...

Knížka se mi četla strašně moc dobře a byla jsem zvědavá jak se celá situace vyvine a jak dobře is s ní autorka poradí. A mile mne překvapila. A. J. Molloy vytvořila velmi čtivý, působivý, tajuplný a fantastický příběh, který si mezi čtenáři najde své příznivce, protože se jedná o velmi dobře propracovaný příběh, který zaujme snad každého příznivce dobrých knih.

Nejdřív jsem si říkala, že vám jednotlivá mystéria, kterých je mimochodem 5, alespoň trochu přiblížím, ale to už bych prozradila až moc a to vážně nechci. Ale ať už jsem si o tom myslela cokoli, předčilo to všechno má očekávání i fantasii, kterou mám bujnou až dost. Tohle bylo...VELKÝÝÝ! OCHROMUJÍCÍ! ZVRÁCENÝ! A NAPROSTO NEUVĚŘITELNÝ!

Rozhodně stojí za to si tohle přečíst, protože kromě samotného příběhu, který je uchvacují až až, se dostanete do prostředí velmi dobře popsané Neapole což vás do děje vtáhne ještě víc. Spolu s Ixkou se budete procházet Neapolskými uličkami, jíst ve vybraných restauracích a pít vynikající koktejly. A to se mi na knížce ,,Jmenuji se X" strašně moc líbilo.

Já ještě jednou děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku a vám všem tuhle knížku vřele doporučuji, protože můžete být jedině mile překvapeni. Ať už si o ní myslíte cokoli, dostane se vám toho daleko víc a ve větší míře, než si dokážete představit. Alespoň u mě to tak bylo. :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama