Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Zaříkávaš koní

23. července 2013 v 14:43 |  Filmy podle předlohy
Ahooooooooooooooooooooj!!! Tak ja užíváte léto knihomolové? Já úplně peckoidně. .D Fakt super. Dneska bych vám ráda řekla něco o filmu, který byl natočen podle stejnojmené knížky. Jedná se vynikající film ,,Zaříkávač koní", kterého ste možná někde z vás nedávno viděl v televizi. Ti, kteří ho neviděli by se na něj rozhodně měli podívat, protože je to nádherně natočenej film s hvězdnym obsazenim (Robert Redfor, který je zároveň i režisérem, Dianne Wiest, Kristin Scott Thomas...) - no kdo by tomuhle ododlal? :D

A o čem, že film vůbec je? Krátká anotace napoví víc:
Život čtrnáctileté Grace tragicky poznamenala dopravní nehoda, při které byl vážně zraněn také její milovaný kůň Pelgrim. Osud dívky a zvířete jakoby byly nerozborně spojeny a pokud chce zoufalá matka Annie (Kristin Scott Thomas) vrátit štěstí své dceři, musí nejprve najít způsob, jak uzdravit koně. To prý dokáže jen muž s výjimečným darem tišit bolest zjitřených ran na těle i na duši, zkušený zaříkávač koní Tom Booker (Robert Redford). Annie se proto s Grace a Pilgrimem vypraví do vzdálené Montany na Tomovu farmu a požádá ho pomoc. Děsivá kletba nehody pomalu mizí a mezi gentlemanským zaříkávačem koní a temperamentní vydavatelkou Annie vzniká křehké milostné pouto.

Zaříkávač koní je film, který ve světové filmografii nemá dle mého názoru obdoby. Je to krásný dojemný příběh o lásce člověka k člověku, ale i člověka a zvížete, vášni, přátelství, vzájemném porozumění a touze získat zpátky nco, co nám bylo nepřízní osudu odebráno.Je ale také o smíření se s vlastním osudem a událostmi, které se staly a už nejdou vzít zpátky, i když si to někdy moc přejeme.

Grace, která při nehodě ztratila nejen nohu, ale takéí nejlepší kamarádku se musí nějak vyrovnat se svým postižením, které jí tak náhle obrátilo život na ruby a zároveň v sobě najít dost síli, odvahy a odhodlání pomoci hrůzi nehody překonat i Pelgrimovi, který na tom, stejn jako ona sama není vůbec dobře. A to jak po fyzické tak i psychické stránce.

Tenhle film vás mnohdy dojme až k slzám, kterým se prostě nelze ubránit. Jedná se o vynikající filmové zpracování výborné knihy, která rozhodně stojí za přečtení. A nebojte se, že byste zklamaní. Film je vážně velmi dobrý a opravdu se drží románové předlohy, což je, myslím si, výborná a chválihodná věc.

Já osobně smekám před tvůrci filmu a samotnými herci, protože některé scény museli být opravdu hodně náročné - vzlášť pokud šlo o práci se samotnými zvířaty - a celý film je vytvořen s lehkostí a bravurností, která vás doslova pohltí. Tehle film prostě musíte vidět lidi. :D A pokud už ste ho viděli, určitě mi napište jak se vám líbil, protože já osobně ho mám strašně moc ráda.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama