Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Kytice

15. srpna 2013 v 12:00 |  Filmy podle předlohy
Ahojky. Tak sem tu zas a přináším vám další recenzi na film podle knižní předlohy - tentokrát na baladistický film Kytice, který mám strašně moc ráda. A už brzy se můžete těšit na další film. Tentokrát na Kytičku pro ALgernon (Růže pro Algernon - kniha), který už mám stažený a zbívá jen se na něj kounout. Recenzi na knížku si můžete přečíst na blogu. :D Ale zpět ke Kytici.

Tenhle film, který natočil F. A. Brabec zpracovává sedm Erbenových balad se stejnojméné sbírky - recenze je taky na blogu. Milovníci knihy, kteří neviděli film se mohou těšit na můj oblíbený Zlatý kolovrat, Vodníka, kterého mám taky ráda, Dceřinu Kletbu, Kytici, Štedrý večer nebo úžasné Svatební košile.

Film disponuje úžasným hvězdným obsazením, parádním prostředím, speciálními efekty i celkovou atmosférou, které je naprosto dokonalá. Osobně smekám klobouk před režisérem, protože tohle nebyl určitě snadný kousek, ale F. A. Brabec se toho zhostil s vervou a odhodlaností a vytvořil naprosto úžasný film, který určitě všichni milovníci Kytice ocení.


Stejně jako u Máje, na který je recenze též na blogu a to jak na knihu tak na film, se mi tohle zpracování strašně líbí a to i kvůli tomu, že spousta lidí se raději podívá na film než aby si knihu přečetlo a aspoň si tak udělají obrázek o Erbenově tvorbě a rozšíří si obzory. :D A to je přece super ne?

Ve filmu se můžete těšit třeba na takové herecké hvězdy jako je Dan Bárta - v roli Vodníka, Bolek Polívka - v roli Polednice, Karel Roden - Umrlec ze svatebních košil nebo Linda Rybová - Vodníkovi ženy. Takže je rozhodně na co koukat. F. A. Braabec nádherně vystihl atmosféru každé z balad a k tomu volil naprosto dokonalou hudbu, protředí a barevné podbavení, které je u každé z balad jiné, což jim dodává na celkovém dojmu každé z balad.


Tenhle film břele každému doporučuju, protože je to fakt nádherný filmový kousek a zážitek a i když jsou některé scény dost morbidní, drastické a děsivé, ale to vůbec nevadí, protože taková Kytice je. Dalo by se to přirovna k hororu i když v době, kdy byla napsána nic takového nebylo moc známé. :D A abych vás nalákala ještě víc, přidávám jako obvykle trailer. :D A určitě mi napište jestli ste film viděli a jak moc se vám líbil. Já si všechny komentáře moc ráda přečtu. :D

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama