Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Chris Tvedt - Kruh smrti

31. srpna 2013 v 21:21 |  Recenzní knihy
Název: Kruh smrti

Autor: Chris Tvedt

Vydalo: Jota

Poskytlo: Knihcentrum

Ahoj lidičkové. Dneska sem si nehorázně užila ,,Den nepřečtených knih", takže se zítra můžete těšit na článek o tom co sem četla a jak sem si četla a tak. Ale teď sem si pro vás připravila jednu opravdu noční recenzi, protože bych jí ještě stihla napsat do konce prázdnin.

Takže Barva kouzel nebyla mojí poslední prázdninovou recenzí. :D Jinak...za tuhle knížku bych chtěla moc poděkovat internetovému knihkupectví Knihcentrum, protože tahle knížka byla vážně moc úžasná. :D Ale teď bych vám o téhle knížce chtěla něco říct.

Hlavním hrdinou téhle krimináky je právník Mikael Brenne, který momentálně pracuje na opravdu zajímavém a náročném případu s jedním známím mafiánem. Celý případ se zkomplikuje ve schvíli, kdy je na Mikaela doslova ušita pěkná bouda. Je totiž obviněn z napadení přítelkyně korunního svědka a všechny důkazy svědčí proti Mikaelovi. Ten je následně uvalen do vazby a je mu odejmuta právnická licence. Dostane také vyhazov z práce a přestává být společníkem a částečným majitelem prosperující právnické společnosti.

Na milost ho vezme bývalá zaměstnankyně Mikaelovi, teď už bývalé, firmy Synne, která ho zaměstná ve své vlastní společnosti. Mikael se snaží získat zpět své klienty, což se mu samozřejmě nedaří. Až do chvíle, kdy na jeho telefonát zareaguje Aron Sorvig, který si již odseděl nekolik let za dvojnásobnou vraždu. Aron však tvrdí, že je neviný a Mikael tedy případ znovu otvírá.

A tehdy to začne být opravdu zajímavý. :D Mikael se tedy pouští do vyšetřování celého případu a snaží se prokousat všemi právnickými a policejními lejstry, výpověďmy a prohlášeními a snaží se dokázat, že je Aron skutečně nevinný. Vydává se na ostrov Vestoy, kde se před lety obě vraždy stali a pouští se opět do vyšetřování.

A z toho nejsou obyvatelé malého ostrůvku vůbec natčení. Zvlášť, když Mikael přijde na několik zajímavých indicií, které by mohli ukázat, že vrahem je skutečně někdo jiný než dučevně zaostalí Aron. Je jasné, že obyvatelé ostrova něco zkrývají. Ale co?

Tahle kriminálka se mi vážně opravdu líbila, protože mi přinesla opravdu silný a neopakovatelný zážitek. A ač se jedná o další norskou krimi, kterých je na našem trhu dnes opravdu hodně, tahle je opravdu hodně dobrá a přišlo mi, že všechny prvky, se kterými autor pracoval jsou neokoukané a nové a to mě na knížce opravdu hodně bavilo.

V Kruhu smrti nenajdete žádné popisy vražd ani neúnavný hon za zabijákem. Je to více o právnické práci Mikaela a o všem co je potřeba udělat abyste rozlouskly něco, co už mělo být dávno zapomenuto. Navíc...Mikael není policajt takže tu nenajdete ani zdlouhavé policejní a laboratorní postupy a podobné věci.

Tahle knížka mi hodně připomínala tvorbu spisovatele Johna Grishama, který píše knihy z právnického prostředí a zabívá se v nich opravdu soudními spory a následnými výslechy, obhajobou a takovými věcmi. Chris Tvedt je vystudovaný právník, což se na jeho tvorbě jasně odrazilo.

A je to jedině dobře, protože kriminálek, kde jsou hlavními hrdiny policajti, co se hodí za zločinci a do toho řeší svoje vlastní problémy už mám dost. Proto u mě tahle knížka ve svém žánru výtězí na plné čáře a rozhodně jí všem vřele doporučuju. Knížka se samozřejmě počítá do klasické i letní knižní výzvy a je předposlední knížkou, kterou sem v létě přečetla. Tou poslední je Černá krabice, na kterou napíšu recenzi co nejdřív.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama