Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Recenze: Kren Marie Moning - Horečka 1. - Temná horečka

4. srpna 2013 v 17:46 |  Recenzní knihy
Název: Horečka 1. - Temná horečka

Autor: Karen Marie Moning

Vydalo: Jota

Poskytlo: Jota

Ahojky. Sem tu zas. :D Ste rádi? Dneska bych vám chtěla napst něco o knížce, která je mím prvním recenzákem od Joty, které tímto moc děkuji za poskytnutí recenzního výtisku i za navázání spolupráce. Vážně mě to moc těší a už se docela těším na další díly téhle série, protože je docela dobrá - i když sme od ní čekala něco trošku jiného, ale v podstatě nejsem ani překvapená, ale ani zklamaná.

Hlavní hrinkou je dvaadvacetiletá Mac, která žije na poměrně malém městě, na školu docela kašle a raději chodí pracovat do místní kavárny. Když jí v Dublinu zavraždí sestru, která tam studuje vysokou školu, vydává se Mac zjistit, kdo jí zabil. A hlavně proč. Místní policie totiž Alinin případ odložila pro nedostatek důkazů.

Mac má však něco, co by policii mohlo pomoci. Hlasovou zprávu, kterou jí Alina před svojí smrtí zanechala. Celá zpráva je však velmi podivná, záhadná a nic neříkající. Policie se jí nechce moc zbívat a naší hrdinku posílají zpět domů. Ta se však odmítá jen tak vzdát.

V Dublinu se však Mac setkává s místním knihkupcem, který jí objasní Alininu zprávu. Obě sestry jsou ,,vydoucí" - jsou schopné vidět nadpřírozené bytosti, které se dělí na ty dobré (Bojovníky světla) a na ty zlé (Bojovníky tmy).Ty se dále dělí na několik kast. Bojovníci tmy byl několik staletí uvězněni ve svém světě, ale nyní se jim podařilo dostat zpět do našeho světa, kde páchají nerůznější hrůzi.

Mac zpočátku této skutečnosti odmítá věřit a nechce se smířit se svým osudem a údělem, kterému se však jen těžko vyhne. Navíc je odhodlaná najít Alinina vraha. A to za každou cenu. Musí přijmou svůj úděl a naučit se své schopnosti patřičně a správně využívat. Protože stejně jako její sestře i jí nyní hrozí velké nebezpečí.

Mac navíc musí vypátrat záhadnou a tajemstvími opředenou knihu kvůli které moožná jeji sestra zemřela a kvůli které může zemřít ještě spousta dalších lidí a způsobit zkázu celého světa a všeho živého, co na něm žije. Ale kde jí hledat? A jak jí má poznat, když ví, že v ní nebude umět číst? A co je to vlastně za knihu?...

Celá knížka se mi poměrně dobře četla a to hlavně díky krátkým kapitolám a poměrně velkým písmenům. Děj je navíc dost dobře napsaný a akční. Pořád se tam něco děje, i když je pravda, že se spousta prvků neustále opakuje. Moc si nedovedu představit o čem bude dalších šest dílů (zdá se mi to moc), ale třeba nás autorka ještě překvapí.

Moc chválím obálku knížky a celkové grafické provedení, které je vážně moc povedené a až budu mít celou sérii kompletní, tak si dovedu živě představit, jak pěkně to bude vypadat. :D Knížku bych doporučila všem milovníkům tajemna a fantasy žánru, protože tahle knížka vás vážně nezklame. Naopak, může vás i mile překvapit.

Možná mohla autorka prozradit trošku víc, nebo nám říct něco dalšího o Alině a jejím životě v Dublinu, nebo nás aspoň jednou malou částí knihy zavést do vyšetřování její vraždy a nějakých okolností, které vraždě předcházeli, ale to už je čistě jen na autorovi jak svůj příběh pojme. Osobně bych tohe docela uvítala, ale o o víc se těším na další díly, protože doufám, že tam se dozvím to, co sem se nedozvěděla v tomto díle. :D

Já jen pevně věřím, že další síly budou minimálně stejně dobré jako tenhle první a že to nezačne být únavné a o ničem. To by byla vážně škoda. V prvním díle se toho ani moc nevyřeší, apíš je to takový pomalý a velmi příjemný úvod do celé série a děj se bude patrně rozvíjet až s dalšími díly. Na to sem vážně moc zvědavá.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama