Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Terry Pratchett - Úžasná zeměplocha 1- Barva kouzel

30. srpna 2013 v 13:26 |  Moje knížky
Ahojky knihomolové já vás velice vřele vítám u své poslední prízdninové recenze. Uteklo to co? Vůbec se nestačím divit a už je konec prázdnin a v pondělí zas všichni usedneme do školních lavic.Já budu letos maturovat - snad - takže vůbec nevím jak moc se budu blogu věnovat, ale určitě ho nevpustím úplně takže nezoufejte. :D

Tuhle recenze bude na první díl ze séri Úžasná zeměplocha, kterou sem chtěla začít číst už hrozně dávno, ale pořád sem to nějak odkládala a dávala přednost jiným knihám. Ale teď už sem si řekla, že se do ní konečně pustím a tedy vám můžu napsat svoje dojmy a pojmy z první knížky téhle fantasy série. A le dost řečía dem na to.

Hlavním hrdinou je nevystudovaný, trochu potrhlí a nešikovný mág Mrakoplaš, který se setkává s Dvoukvítkem. Nechutně bahtým obyvatelem vyvažovacího kontinentu na Zeměploše. Mrakoplaš se tak stává nedobrovolným průvodcem Dvoukvítka po Ankh-Morpolku v Agateánské říši, kde Mrakolaš žije. Dvoukvítek je ale velice zvídavým a trochu naivním turistou. Veškerá nebezpečí do kterých se společně s Mrakoplašem dostanou se musejí v podstatě jen kvůli němu, protože průšvihy doslova přitahuje.

Dvoukvítka navíc pořád provází jeho Zavazadlo, které je vytesané z kouzelného stromu a skrývá nejen velkou část Dvoukvítkova majetku, který je podle jeho slov velmi skromný (ale podle Mrakoplašových měřítek a možností je velké až dost). Mrakoplaš s Dvoukvíkem putují Agateánskou říší a setkávají se s njerůznějšími podivuhodnými bytostmi (strygami, draky, pekelným bohem Bel-Shammharothem, bandyty a dalšími), které pro ně většinou znamenají velké nebezpečí.

Barva kouzel je vtipná, poutavá a krásná kniha, která mne nehorázna moc bavila. Některé situace, do kterých se naši hrdinové dostanou, protože jsou sice mnohdy nebezpečné a napínavé, ale naši hrdinové se s nimi vypořádají velmi dobře, s vtipem, důvtipem a kapkou toho štěstí. :D

Pokud stále ještě nevíte, zda si knihu přečíst nebo ne, tak já hlasuji jedině pro ANO! Už ám doma pár dalších dílů téhle série a moc se těším až se do nich pustím. :D Všechny ty díly sou poměrně úzké a mají strašně příjemný, doslova kapesní, formát, což je naprosto super, protože si je můžete vzít prakticky kamkoli.

Já sem tuhle knížku prakticky zhltla naposezení, protože se mi to vážně moc líbilo a ač je celá knížka o putování Mrakoplaše a Dvoukvítka a s dalšími postavami a bytostmi Zeměplochy se moc nesetkáme nebo nejsou jejich postavy příliž rozvynuté, vůbec to ničemu nevadí a naopak si oba hrdiny ještě více oblíbíte,, protože vám do děje nezasahuje další postava se svým příběhem.

I samotná obálka je moc super. Sice je to paperback, ale to mi vůbec nevadilo, protože vzhledem k formátu knížky to byla rozhodně lepší volba než hardback. Barva kouzel je vynikajícím úvodem do celé série, protože hned na začátku se dozvíte o Zeměploše dost věcí a pak už vás autor nenudí nějakými přílišnými detaily nebo vysvětleními proč co jak je. Všechno se dozvíte v první kapitole a prologu a tim to hasne. A pak už můžete jen zapojit svojí fantasii.

Já jí ještě jednou všem moc moc moc doporučuju, protože je to vážně úžasná fantasy série, která je výborně spracovaná, poutavá, čtivá a navíc je plná vtipu a nadsázky a s tím se u dnešních fantasy knížek vážně nesetkáte. Není tam žádné násilí, boje ani nic podobného a to je pro ní také velké plus, protože se liší od ostatních fantasy knížek, kde se většinou bojuje a zabíjí. Tohle je krásná odpočinková četba pro každého a rozhodně stojí za přečtení. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama