Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Carrie

1. září 2013 v 12:49 |  Stephen King
Ahooj. Vítám vás u svého prvního článku v září. Zejtra zas po prázdninách do školy co? Těšíte se? :D já docela jo, protože většina mích kámošů je z nejrůznějších koutů republiky a fakt sme se neviděli dva měsíce, takže se těšim jak zas bude spolu a tak. :D
Ale o škole se teď bavit nebudem....dneska sou na programu dvě knižní recenze a já bych si docela rdáa dneska četla, protože mám už dost dlouho rozečtenýho Kočkodlaka a Misery a už bych se ráda dozvěděla jak to bude dál. :D
První recenze bude tedy na Carrie, což je fantastická Kingovka a druhá bude na Černou krabici od Joea Hilla (který je mimochodem Kingovým synem). :D
Ale teď už ke Carrie.

Carrie je naprosto fantastickou knihou, která nám zaručila kIngovi další knížky. Jedná se totiž o jeho prvotinu, která ho vyšvyhla doslova na vrchol literárních žěbříčků. Carrie vznikla jako Kingova sázka s jedním jeho přítelem. V ní šlo o to, že King podle jehio přítele nedokáže napsat povídku, kde by byla hlavní postavou žena.

King s jeho názorem nesouhlasi a pustil se do Carrie. S knihou mu pomáhala jeho žena Thabi - hlavně s tím, jak se ženy a dívky v určitých situacích zachovají a tak. A světe div se. Carrie je naprosto famozním čtením, které vás krásně uvede do Kingovi nejranější tvorby.

A o čem, že tahle kniha je? Vy ste jí fakt nečetli? Chyba přítelé. Každý milovník hororů a Kingových knih obzvlášť by si Carrie měli přečíst. Je to dost zákla, alespoň podle mého. Takže...kdo jí čet, tak moc odbře ví o čem kniha je. Kdo ne je pusťte se směle do čtení téhle recenze a pak si knihu koukejte přečíst.

Carrie Whitová je zakřiknutá, šikovaná dívenka jejíž matka je fanatická křesťanka a Carrie nesmí v podstatě nic. Což jí docela psychicky deptá a když se k tomu přičtou její problémy a ponižování, kterého si ve škole užije až až...není se co divit jaká je.

Ale zas až tak obyčejná dívka to není. Carrie je totiž telekinetik, takže dokáže pohybovat věcmi jen tím, že se na ně dívá a usilovně na jejich pohyb myslí. Což je by jí mohlo být i k užitku, kdyby se svému ,,talentu" mohla věnovat a nějak ho rozvíjet.

Všechno příkoří, který se naší hrdince děje vyvrcholí v okamžiku závěrečného školního plesu. Carrie samozřejmě pozvaná není, ale jedna z jejích spolužaček přemluví svého přítele aby s ní na ples šel. Carrie je štěstím bez sebe a doslova se vznáší, ale netuší, jaká past na ní na plese čeká.

Carrie je snad to nejkratší (když opomeneme povídky), co kdy King napsal, ale je to naprosto vynikající a poutavá záležitost. Já jsem na tuhle knížku náhodou narazila v antikvariátu a protože už sem v té době měla pár KIngovek za sebou, ani minutu sem neváhala a koupila jí. A vyplatilo se tom, protože tahle knížka vážně stojí za přečtení.

Osobně bych tuto knížečku doporučila všem, kdo s Kingem chtějí začít, ale odrazuje je tloušťka jeho knih. :D King v ní krásně ukazuje lidskou nešnášenlivost vůči těm, kteří se odlišují a následná Cariina pomsta - jestli se tomu tak dá říkat - ukazuje, jak i každý pohár jednou přeteče. A to může zkončit velkou katastrofou.

Je to vážně krásná kniha, kterou všem vřele doporučju. Carrie sem si zamilovala a i když sem ten konec docela obrečela, tak sem jí strašně fandila a naprosto sem jí pochopila v tom co udělala v samotném závěru tohohle příběhu. Takže si jí padejte přečíst a pak mi určitě dejte vědět jak se vám to líbilo :D.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama