Výsledek obrázku pro nakladatelství jota - logo Výsledek obrázku pro one hot book Související obrázek Výsledek obrázku pro má kniha - logo

Carrie - filmová verze 1

7. září 2013 v 11:48 |  Stephen King
Ahojky milovníci knih a filmů. Vítám vás u svého dalšího článku na filmovou předlohu jedné Kingovi knihy. :D O knížce Carrie jsem už psala a nyní se tedy podíváme na její filmová zpracování. Proč píšu filová. No z jednoho prostého důvodu. Carrie byla totiž zfilmována hned dvakrát a na tento rok se chystá její třetí filmová verze, na kterou jsem opravdu hodně zvědavá. Nevím přesně, kdy bude u nás, ale rozhodně se o ní včas dozvíme. Dnes a zítra se tedy můžete těšit na dva články o těchto filmech. A teď už se mrknem na tu první verzi, která byla natočená v roce 1976. :D

Já jsem tedy viděla dříve tu druhou verzi, o které vám napíšu zítra, a tuhle verzi sem objevila až později. Natočení téhle verze se ujal režisér Brian De Palma, který se opravdu hodně držel knižní předlohy což jsem velice ocenila. Carrie si zahrála Sissy Space, která se role šikanováné, odstrkované a zakřiknuté dívky s nadpřirozenými shcopnostmi zhostila opravdu velice dobře a předvedla vynikající výkon. Zvlášť v posledních scénách vážně ukázala svůj talent. Její matku si zahrála Piper Laurie. I ta se svojí role zhostila velice dobře a roli fanatické Cariiny matky si asi dost užila. :D

Recenzi na knížku ste si mohli přečíst už dávno, ale pro ty, kterým unikla a nechce se jim jí hledat, připomenu základní děj a zápletku, která je naprosto dokonalá. Carrie Whitová žije jen se svou matkou, která je dost fanaticky nábožensky založená a chudák Carrie je díky její výchově dost zakřiknutá, ustrašená šedá myška, která se stává terčem posměchů svých spolužáků i lidí z okolí.

Tato dívenka však není jen tak obyčejná jak si o ní všichni myslí. Oplívá neuvěřitelnou mocí telekineze a dokáže jen pouhou myšlenkou pohybovat předměty. O jejím ,,nadání" ví smozřejmě i její matka a o to víc Carrie tyranizuje, protože to nebere jako dar, ale spíše jako prokletí a satanské znamení. A tím, že je Carrie taková jaká je a svojí matkou je vážně dost vydeptaná nijak svůj dar nerozvíjí ani se ho nesnaží dále oznat.

Celý její život a osud se změní v okamžiku, kdy je pozvána na školní ples. Tam se oběvuje první vzdor, kterým své matce dá jasně najevo, kdo zkutečně je. Netuší a ve své bláhové naivnosti ani nevidí, že se na ní chystá ten nejhorší ,,vtip" který si na ní ěkteří z jejích spolužáků připravili ani to, že čas ztrávený na plese bude oslední chvíle štěstí, které kdy zažije. Na plese se totiž rozpoutá oravdové peklo.


Víc vám neprozradím, protože bych ráda abyste si knihu přečetli. Vážně to stojí za to a vřele jí všem doporučuju. A pak se rozhodně koukněte na tenhle film, který se předlohy drží daleko více než verze, o které vám napíšu zítra. :D Já sem si hlavní postavu téhle Kingovky strašně moc oblíbila a opravdu hodně mi přirostla k srdci. Takže jestli nad touhle knížkou, případně ilmem váháte už ví váhat nemusíte, protože tehle příběh byste si rozhodně měli prožít spolu s jeho hrdiny.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jacklyn Jacklyn | E-mail | Web | 10. července 2016 v 16:24 | Reagovat

I had to comment! I just discovered your blog and got lost in your words for over an hour. I think your stories are fantastic, your food looks fabulous and you seem so sweet and true. I feel as if I know and care about you already!! :) Thanks for sharing your travels and food diecvosrys. I've loved expoloring your site and will continue to come back for more.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama